Ballina Etiketimet Vizite

Etiketim: vizite

GJEORGJI – Pompeo në vizitë zyrtare

TBILISI, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo shprehu sot mbështetjen e tij për "sovranitetin" e Gjeorgjisë, në një kohë kur...

Mbështetje për përballimin e COVID-19/ Drejtori rajonal i OBSH-së për Europën...

TIRANË, 12 nëntor/ATSH/ Drejtori Rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Europën dr. Hans Kluge viziton sot Shqipërinë për të mbështetur qeverinë shqiptare për...

SHBA – Pompeo tur vizitash pavarësisht zgjedhjeve presidenciale

UASHINGTON, 11 nëntor /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo njoftoi një tur vizitash në shtatë vende aleate në Europë, Kaukaz dhe Lindjen...

Shkolla 9-vjeçare ” A.Z.Çajupi” në Gjirokastër, kushte më mira në bashkëpunim...

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, vizitoi sot qytetin e Gjirokastrën. I shoqëruar nga kryetari i bashkisë së Gjirokastrës, Flamur Golemi,...

GJERMANI – Navalny: Mirënjohës për vizitën e Merkelit

BERLIN, 28 shtator /ATSH-DPA/- Kancelarja gjermane Angela Merkel vizitoi disidentin rus Alexei Navalny, i cili është duke u shëruar në një spital të Berlinit...

FOTO/ “Ditët Europiane të Trashëgimisë”, studentët njihen me historikun dhe traditat...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ Në kuadër të “Ditëve Europiane të Trashëgimisë” specialistët e Drejtorisë Rajonale të Trashëgimisë Kulturore Korçë – Sektori Elbasan zhvilluan një...

SHBA – Pompeo në vizitë zyrtare në Kroaci, në fokus Ballkani...

UASHINGTON, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të zhvillojë javën e ardhshme një vizitë zyrtare në Kroaci për të...

Shahini në gjimnazin “Shote Galica” në Fushë-Krujë: Nxënësit, plotësisht të ndërgjegjshëm...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Në ditën e parë të shkollës, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini vizitoi gjimnazin "Shote Galica" Fushë-Krujë, shkollë e...

BJELLORUSI – Kryeministri, Mikhail Michoustine në vizitë zyrtare

MOSKË, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri rus, Mikhaïl Michoustine u prit sot në Minsk, në Bjellorusi, e përfshirë nga një lëvizje protestash masive kundër...

BAGDAD – Macron në vizitë zyrtare për të mbështetur sovranitetin e...

BAGDAD, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron mbërriti sot në Bagdad për vizitën e parë zyrtare në Irak, me qëllim për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA