Ballina Etiketimet Variante

Etiketim: variante

FOKUS – Von der Leyen: EMA të përshpejtojë miratimin e vaksinave...

BRUKSEL, 24 mars /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian po përshpejton praktikat mbi autorizimin e vaksinave Covid-19 të adaptuara në variante të ndryshme, deklaroi presidentja e...

COVID-19 – OBSH: Johnson & Johnson e rekomanduar në vendet ku...

GJENEVË, 17 mars /ATSH-AFP/ - Vaksina antiCOVID-19 e Johnson & Johnson është rekomanduar në vendet ku qarkullojnë variantet e koronavirusi, më përhapëse, theksuan sot ekspertët e...

COVID-19 – BM, Kanadaja dhe Zvicra drejt një miratimi të përshpejtuar...

LONDËR, 4 mars /ATSH-AFP/ - Pesë vende, përfshirë Britaninë e Madhe, Zvicrën dhe Kanadanë synojnë të miratojnë, sipas një procedure të përshpejtuar, gjeneratat e...

SHBA – Variantet e COVID-19 rrezik për një valë të katërt

UASHINGTON, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Përhapja e varianteve shumë ngjitëse të koronavirusit rrezikon të ushqejë mbërritjen e një valë të katërt të rasteve në...

BRUKSEL – BE: Ruajtje e kufizimeve të rrepta kundër varianteve të...

BRUKSEL, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Liderët e BE-së bënë thirrje sot për ruajtjen e kufizimeve të rrepta, ndërsa përshpejtojnë fushatat e vaksinimit, për t'u...

AMSTERDAM – EMA: Asnjë pengesë për licencimin e vaksinave të përshtatura...

AMSTERDAM, 25 dhjetor /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) tha sot se vaksinat COVID-19, që duhet të përshtaten për të kundërshtuar variantet e...

COVID-19 – OBSH: Kujdes pasi vaksinat mund të krijojnë idenë e...

STOKHOLM, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Shumica e vendeve në Europë janë ende të pambrojtura ndaj pandemisë së COVID-19, edhe pse vaksinat ofrojnë shpresë, paralajmëroi...

HOLANDË – EMA: Vlerësim i efikasitetit të vaksinave kundër varianteve të...

HAGË, 10 shkurt /ATSH-AFP/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) njoftoi sot se u ka kërkuar të gjithë prodhuesve të vaksinave antiCOVID-19 të vlerësojnë...

BRUKSEL – Lagarde: Variantet e COVID-19 kërcënim për rimëkëmbjen ekonomike

BRUKSEL, 8 shkurt /ATSH-DPA/ - Rreziqet që paraqet COVID-19 për rimëkëmbjen e pritshme ekonomike të Europës janë ende nën vëzhgim, tha sot presidentja e...

Zhvillohet testi molekular i shpejtë për identifikimin e varianteve të COVID-19

ROMË, 8 shkurt /ATSH-ANSA/ - Është zhvilluar një test i shpejtë që në vetëm dy orë bën të mundur identifikimin e tre varianteve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA