Ballina Etiketimet Varhelyi

Etiketim: varhelyi

Várhelyi: Vaksinat antiCovid në Ballkanin Perëndimor pa asnjë vonesë

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Gjatë ditës së sotme, ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim online me Komisionerin...

Kornizat negociuese/ Komisioneri Varhelyi: I zhgënjyer që nuk ecëm përpara, nevojë...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë në BE, Oliver Varhelyi shprehu sot zhgënjimin që në takimin e ministrave të Çështjeve...

Varhelyi bisedë me Ramën: Diskutuam për përfundimin e kornizave të bisedimeve...

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi konfirmoi sot se ka zhvilluar një bashkëbisedim online me Kryeministrin Edi Rama, me...

Vizioni i Shengenit Rajonal, baza sot e planit masiv europian

TIRANË, 9 tetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, falë vizionit të Shengenit Rajonal Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi njoftoi para dy ditësh...

SHKUP – BE: MV të zgjidhë mosmarrëveshjet historike me Bullgarinë

SHKUP, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Eurokomisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha sot se shpreson që negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut do të...
Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Olivér Várhelyi gjatë takimit me anëtarë të vetingut

Várhelyi: Anëtarët e organeve të Vetingut të famshëm dhe jashtë Shqipërisë,...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Olivér Várhelyi deklaroi sot në Tiranë se Vetingu dhe vlerësimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve është...

Ruçi: Shqipëria, e vendosur drejt destinacionit të saj europian

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi shprehu sot mirënjohjen që vendimi i Këshillit Europian për çeljen e negociatave të Shqipërisë u mor...

BE: Shqipëria shumë pranë konferencës së parë ndërqeveritare

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH/ - Komisioneri i BE-së për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi deklaroi sot se Shqipëria ka bërë progres në objektivat për...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Varhelyi: I angazhuar që kjo çështje të...

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Komisioni Europian publikoi sot Paketën e Zgjerimit 2020 dhe Planin Ekonomik dhe të Investimeve për Ballkanin Perëndimor. Në një konferencë për mediet,...

Plani për Ekonominë dhe Investimet për Ballkanin Perëndimor/Varhelyi: Një rrugë për...

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH/ - Përmes një postimi në Twitter, eurokomisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi paraqiti sot raportin për progresin e Ballkanit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA