Ballina Etiketimet Varhelyi

Etiketim: varhelyi

BERLIN – Várhelyi: Mbyllja e hendekut socio-ekonomik BE-Ballkani Perëndimor thelbësore për...

BERLIN, 5 korrik /ATSH/ - Mbyllja e hendekut socio-ekonomik midis Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Europian është thelbësore për procesin e zgjerimit, tha sot eurokomisioneri...

Rama: Shengeni rajonal projekt strategjik. Të njihen 4 liritë e BE-së...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se jetësimi i katër lirive të Europës në rajonin tonë është një proces i mbështetur nga...

BE, trau ku kemi lidhur fijet, ne do të vazhdojmë tezgjahun

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi theksoi sot se askush nuk duhet ta shikojë hapjen e kufijve si çështje politike apo diplomatike,...

Hapja e negociatave/ Asnjë kontestim për detyrat e Shqipërisë as nga...

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi, gjatë konferencës për shtyp në përfundim të Samitit të Liderëve të...

BRUKSEL – Varhelyi: Duhet të fillojmë bisedimet e pranimit në BE...

BRUKSEL, 10 maj /ATSH/ - Qëllimi ynë mbetet i pandryshuar, të fillojmë bisedimet e pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, tha...

“KE u rikthye si motor i solidaritetit”/ Deri në gusht Shqipëria...

TIRANË, 5 maj/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndërkohë që tanimë kanë mbërritur në vendin tonë dozat e para të vaksinave antikovid...

“Non Paper” për ndryshimin e kufijve në Ballkan/ Varhelyi: Nuk është...

TIRANË, 5 maj/ATSH-Maela Marini/ Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi sot, gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi...

Varhelyi: Pa Kuvend të plotë, nuk është e mundur të ecet...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi deklaroi sot se pas rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve Kuvendi i Shqipërisë të fillojë...

Varhelyi: Shqipëria përmbushi kushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare, pandemia tregoi...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ - Shqipëria ka përmbushur kushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare, deklaroi komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në Forumin...

Pavarësisht sfidave nga tërmeti dhe pandemia, Shqipëria përmbushi kriteret për Konferencën...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Várhelyi deklaroi sot se, "pavarësisht sfidave të jashtëzakonshme të sjella nga tërmeti i vitit 2019 dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA