Ballina Etiketimet Vaksine

Etiketim: vaksine

COVID-19 – Londra: Rregullatori shëndetësor të shqyrtojë vaksinën e AstraZeneca

LONDËR, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike njoftoi sot se i kishte kërkuar Autoritetit Rregullator të Shëndetit të Barnave (MHRA) të rishikonte vaksinën kundër...

BRUKSEL – BE: Vaksinimet e para antiCOVID-19 para fundit të dhjetorit

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian ka tashmë kontrata me gjashtë laboratorë farmaceutikë për vaksinat antiCOVID-19 dhe qytetarët e parë europianë do të...

SPANJË – Illa: Vaksinat e para antiCOVID-19 për të moshuarit në...

MADRID, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Strategjia e vaksinimit kundër COVID-19 në Spanjë parashikon 18 grupe të popullsisë, ku përparësi do të kenë të moshuarit...

Me vaksinat antiCOVID-19 rikthimi në normalitet pas Pashkëve

LONDËR, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Rezultatet e provave të kandidatëve të parë të vaksinave antiCOVID-19 kanë rritur shpresat për një rikthim në normalitet pas...

COVID-19 – 200 milionë doza të vaksinës së Oxfordit deri në...

LONDËR, 23 nëntor /ATSH-ANSA/ - Rreth 200 milionë doza të vaksinës së zhvilluar nga Universitetit i Oxford-it do të jenë të disponueshme në botë...

GJERMANI – Merkel: E shqetësuar për vaksinën antiCovid-19 për vendet më...

BERLIN, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel u shpreh e shqetësuar për ritmin e ngadaltë të diskutimeve për të siguruar vaksinën kundër...

Vaksina antiCovid-19 e AstraZeneca/Oxford efikase 70%

LONDËR, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Vaksina kundër COVID-19, e zhvilluar nga laboratori britanik AstraZeneca dhe Universiteti i Oxford-it është efikase 70%, sipas një komunikate...

STAMBOLL – Erdogan: G20 duhet të promovojë qasje të drejtë në...

STAMBOLL, 21 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje sot vendeve të G20-s të ndihmojnë në sigurimin e qasjes së...

LONDËR – BM kërkon vlerësimin e vaksinës së “Pfizer/BioNTech” nga MHRA

LONDËR, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike njoftoi sot se i ka kërkuar rregullatorit të saj shëndetësor të rishikojë vaksinën antiCOVID-19 të “Pfizer /...

COVID-19 – Sanchez: Një pjesë thelbësore e spanjollëve të vaksinuar deri...

MADRID, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Një pjesë shumë thelbësore e popullsisë spanjolle do të vaksinohet kundër COVID-19 deri në mes të vitit 2021, njoftoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA