Ballina Etiketimet Vaksine

Etiketim: vaksine

COVID-19 – Doza e dytë e vaksinave jo më vonë se...

ROMË, 10 prill /ATSH-ANSA/ - Intervali i përsosur midis dy dozave vaksine është përkatësisht 21 ditë për atë të Pfizer/BionTech dhe 28 ditë për...

FOKUS – Si funksionon vaksina kineze kundër Covid-19?

TIRANË, 7 prill /ATSH/ - Kompania private kineze ''Sinovac'' ka prodhuar një vaksinë antiCovid-19 të quajtur ''CoronaVac'', që është miratuar për përdorim në Kinë...

Vijon procesi i vaksinimit antikovid në “Air Albania”, rreth 1400 injeksione...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Procesi i vaksinimit në "Air Albania" është duke vijuar me ritëm tejet të lartë, ndërsa vaksinohen rreth 1200-1400 persona në ditë...

Vijon vaksinimi masiv antikovid/ Qytetarët për ATSH: Më në fund e...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ "E besoj 1000 % vaksinën"; "Na ka marrë malli të dalim për kafe me miqtë". Janë këto disa nga dëshmitë e...

Gazetarja merr vaksinën live gjatë intervistës me kryeministrin Rama

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Gazetarja Nisida Tufa u vaksinua direkt teksa po intervistonte Kryeministrin Edi Rama. “Do të vaksinohem direkt me vaksinën “Sinovac” gjatë intervistës, sepse...

Johnson & Johnson teston vaksinën tek adoleshentët

UASHINGTON, 3 prill /ATSH-DPA/ - Kompania farmaceutike amerikane “Johnson & Johnson” njoftoi se tani po e teston vaksinën e saj antiCOVID-19, aktualisht vetëm për...

Vaksina Pfizer/BioNTech mbron për gjashtë muaj

NJU JORK, 3 prill /ATSH-AA/ - Kompania farmaceutike amerikane “Pfizer” dhe partneri i saj gjerman BioNTech njoftuan se vaksina e tyre antiCOVID-19 është efikase...

Fico: Nuk ka lidhje mes 2 humbjeve të jetës dhe vaksinës...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, prof. Albana Fico, ka deklaruar se humbja e jetës së dy të moshuarve në vendin...

BERLIN – Presidenti Steinmeier vaksinohet me AstraZeneca

BERLIN, 1 prill /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier mori spt dozën e parë të vaksinës AstraZeneca. ''Këtë dozë ai e mori në spitalin...

EMA: Të mos kufizohet përdorimi i AstraZeneca

AMSTERDAM, 1 prill /ATSH/ Agjencia Europiane e Barnave (EMA) deklaroi se nuk kishte "asnjë provë" për të mbështetur vendimin e autoriteteve gjermane për mosvaksinimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA