Ballina Etiketimet Vaksine

Etiketim: vaksine

COVID-19 – Vaksina efikase edhe pa simptoma pas injektimit

ROMË, 29 gusht /ATSH-ANSA/ - Vaksinimi kundër Covid me dy doza vaksine mRNA prodhon një përgjigje të fortë antitrupash, edhe nëse një person nuk...

Rreziku i trombozës shumë më i ulët pas vaksinës, sesa nga...

LONDËR, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Rreziku i zhvillimit të mpiksjes së gjakut është shumë më i ulët pas vaksinimit kundër COVID-19, sesa pas kalimit...

FOKUS- Çfarë ndodh me efikasitetin e vaksinës pas dozës së dytë?!

LONDËR, 25 gusht /ATSH-DPA/ Mbrojtja e siguruar nga dy doza të vaksinave të koronavirusit Pfizer/BioNTech dhe Oxford/AstraZeneca fillon të bjerë brenda gjashtë muajve, sugjeron...

COVID-19 – Zvicra miraton vaksinën Moderna për 12-17-vjeçarët

ZYRIH, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Autoriteti shëndetësor zviceran njoftoi sot se ka miratuar vaksinën antiCOVID-19 të laboratorit amerikan “Moderna” për 12-17-vjeçarët, pas miratimit të...

FRANCË – Macron: Vaksinohuni, pasi liria nuk vlen asgjë nëse infektojmë...

PARIS, 6 gusht /ATSH-ANSA/ - "Vaksinohu!" është thirrja e fundit e presidentit francez, Emmanuel Macron, në një video të re të publikuar në median...

COVID-19 – Macron: Doza e tretë e vaksinës në shtator

PARIS, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron konfirmoi sot se qeveria e tij po përgatitet të organizojë një fushatë nxitëse vaksinimi kundër...

GJERMANI – Spahn: Vaksinimi antiCovid-19 një akt patriotik

BERLIN, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn lëshoi ​​një apel urgjent të enjten për të gjithë gjermanët e rritur që...

FRANCË – Macron: Vaksinat shpëtojnë jetë, COVID-19 vret

PARIS, 3 gusht /ATSH-AFP-AA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron u përgjigj drejtpërdrejt në TikTok për të gjitha pyetjet që qytetarët francezë i bënë atij...

COVID-19 – Pfizer/Biontech dhe Moderna rrisin çmimet e vaksinave për BE-në

BRUKSEL, 2 gusht /ATSH-AA/ - Kompanitë Pfizer/Biontech dhe Moderna kanë rritur çmimet e vaksinës së koronavirusit të ri (COVID-19) në marrëveshjen e fundit me...

BioNTech planifikon zhvillimin e vaksinës mRNA kundër malaries

BERLIN, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Firma farmaceutike gjermane BioNTech po planifikon të zhvillojë një vaksinë mRNA kundër malaries në vitet e ardhshme, me një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA