Ballina Etiketimet Vaksine

Etiketim: vaksine

GJERMANI – Spahn: Vaksinimi antiCovid-19 një akt patriotik

BERLIN, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn lëshoi ​​një apel urgjent të enjten për të gjithë gjermanët e rritur që...

FRANCË – Macron: Vaksinat shpëtojnë jetë, COVID-19 vret

PARIS, 3 gusht /ATSH-AFP-AA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron u përgjigj drejtpërdrejt në TikTok për të gjitha pyetjet që qytetarët francezë i bënë atij...

COVID-19 – Pfizer/Biontech dhe Moderna rrisin çmimet e vaksinave për BE-në

BRUKSEL, 2 gusht /ATSH-AA/ - Kompanitë Pfizer/Biontech dhe Moderna kanë rritur çmimet e vaksinës së koronavirusit të ri (COVID-19) në marrëveshjen e fundit me...

BioNTech planifikon zhvillimin e vaksinës mRNA kundër malaries

BERLIN, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Firma farmaceutike gjermane BioNTech po planifikon të zhvillojë një vaksinë mRNA kundër malaries në vitet e ardhshme, me një...

IZRAEL – Presidenti Herzog merr dozën e tretë të vaksinës kundër...

TEL AVIV, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Presidenti izraelit Isaac Herzog, 60 vjeç, u vaksinua me dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19, pas vendimit...

COVID-19 – 4 miliardë doza vaksinash të injektuara në botë

PARIS, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Të paktën 4 014 302 550 doza vaksinash antiCOVID-19 janë injektuar në të gjithë botën, sipas burimeve zyrtare. Në raport me popullsinë...

COVID-19 – BM hap kufijtë për qytetarët e vaksinuar të BE-së...

LONDËR, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe pritet të hapë kufijtë për të lejuar udhëtarët nga SHBA dhe BE, të cilët janë të...

GJERMANI – Të pavaksinuarit përballen me kufizime sociale

BERLIN, 25 korrik /ATSH-DPA/ - Të pavaksinuarit kundër Covid-19 në Gjermani mund të përballen me kufizime sociale gjatë muajve të ardhshëm, paralajmëroi ministri federal...

COVID-19 – EMA miraton vaksinën e Moderna-s për moshat 12-17 vjeç

HAGË, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) miratoi sot përdorimin e vaksinës antiCOVID-19 Moderna për 12-17-vjeçarët. Spikevax e kompanisë bioteknologjike amerikane "Moderna"...

A mund të ekspozohemi në diell pasi kemi bërë vaksinën antiCovid-19?

ROMË, 23 korrik /ATSH/ - Vera, koha për detin dhe... vaksinat! Tashmë, fushata e vaksinimit po ecën përpara dhe po rritet me dëshirën për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA