Ballina Etiketimet Urim

Etiketim: urim

10 Maji, Dita e Drejtësisë/ Kushtetuta dhe ligji nuk krijojnë asnjë...

TIRANË, 10 maj/ATSH/ Kushtetuta dhe ligji sot nuk krijojnë asnjë mundësi, që institucionet e drejtësisë në procesin e vendimmarrjes së tyre të kenë ndikim...

Aktorja e njohur shqiptare Edi Luarasi feston sot 81-vjetorin

TIRANË, 7 maj/ATSH/ Aktorja e njohur shqiptare Edi Luarasi feston sot 81-vjetorin e lindjes. Teatri Kombëtar e uron sot aktoren duke kujtuar disa nga rolet...

SPAK: 28 kandidatë, javën tjetër zyrtarisht hetues të BKH-së; Ambasada amerikane:...

TIRANË, 7 maj/ATSH/ SPAK uroi sot 28 kandidatët për hetues, të cilët përfunduan me sukses muajin e parë të trajnimit bazë dhe duke filluar...

Osmani uron besimtarët ortodoksë për Pashkët

PRISHTINË, 2 maj /ATSH/ Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, ka uruar të gjithë besimtarët ortodoksë me rastin e festës së Pashkëve. Presidentja Osmani...

Këshilli i Atlantikut: Urime Ramës për mandatin e tretë të paprecedentë

TIRANË, 30 prill /ATSH/  Urime për Shqipërinë dhe kryeministrin Edi Rama për fitimin e një mandati të tretë të paprecedentë, shkruan në Twitter zëvendëspresidenti...

Kurz uron Ramën për zgjedhjet: Austria mezi pret bashkëpunimin me ju

TIRANË, 29 prill /ATSH/ - Austria mezi pret bashkëpunimin me ju, shkruan kryeministri austriak, Sebastian Kurz në një postim në Twitter për kryeministrin Edi...

Rama uron besimtarët katolikë për festën e Zojës së Shkodrës: I...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama uroi sot besimtarët katolikë për festën e Zojës së Shkodrës. Në një mesazh urimi, Kryeministri Rama shprehet se “urtësia...

Rama uron Thaçin për ditëlindje: Paska qenë e shkruar që ti...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama uroi sot në ditën e lindjes ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, i cili mbush sot 53 vjeç dhe...

Rama uron presidenten e re të Kosovës: Garanton qëndrueshmërinë për t’u...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama uroi sot presidenten e re të Kosovës, Vjosa Osmani, pas zgjedhjes nga Kuvendi i Kosovës. Kreu i qeverisë u...

Papa Françesku u uron Pashkën besimtarëve

ROMË, 4 prill /ATSH-ANSA/- Papa Françesku dha mesazhin e tij të Pashkëve "Urbi et Orbi" dhe theksoi kremtimin e ngjarjes që jep shpresë dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA