Ballina Etiketimet Unicef

Etiketim: unicef

NJU JORK – KB: Keqinformimi për COVID-19 kushton jetë 

NJU JORK, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Disa agjenci të Kombeve të Bashkuara paralajmëruan sot për dëmin e shkaktuar nga informacioni i rremë në lidhje...

STUDIM – UNICEF: Fëmijët në Gjermani jo edhe aq të kënaqur...

KËLN, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Fëmijët në Gjermani nuk janë aq të kënaqur me jetën e tyre sa homologët e tyre në vendet e...

UNICEF: Fëmijët në vendet e pasura përballen me obezitetin dhe mungesën...

NJU JORK, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Sipas një raporti të UNICEF, shumë fëmijë në vendet më të pasura të botës nuk kanë aftësi themelore...

SHBA – UNICEF: Mbi një e treta e nxënësve pa qasje...

NJU JORK, 27 gusht /ATSH-DPA/ - Më shumë se një e treta e nxënësve në mbarë botën nuk patën mundësi qasjeje në mësimin në...

COVID-19/ UNICEF dhe USAID shpërndajnë komplete higjiene për gati 27,500 njerëz...

TIRANË, 17 gusht /ATSH – I. Vata/ UNICEF, me mbështetjen e USAID-it ka shpërndarë komplete higjiene për gati 27,500 njerëz të rrezikuar në 13...

ZVICËR – UNICEF: Të respektohen të drejtat e fëmijëve në Bjellorusi

GJENEVË, 14 gusht /ATSH-AFP/ - Fondacioni i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) ​​bëri thirrje sot për respektimin e të drejtave të fëmijëve në...

ZVICËR – UNICEF: Rreth 100 000 fëmijë pa shtëpi pas shpërthimit...

GJENEVË, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Shpërthimi masiv në Bejrut shkatërroi shtëpitë e rreth 80 000 -100 000 fëmijëve, sipas një vlerësimi paraprak nga Fondacioni...

UNICEF: Pandemia Covid-19 rëndon kequshqyerjen e fëmijëve

PARIS, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Rreth shtatë milionë fëmijë në botë mund të vuajnë nga efektet e kequshqyerjes për shkak të krizës ekonomike dhe...

SHBA – UNICEF: Miliona fëmijë në Jemen në rrezik për jetën

NJU JORK, 26 qershor /ATSH-ANSA/ - Miliona fëmijë jemenas kanë nevojë urgjente për ndihmë humanitare është alarmi i ngritur sot nga agjencia e OKB...

COVID-19/ UNICEF, 300 paketa me mjete higjienike për fëmijët e kopshteve...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Me mbështetjen e UNICEF në kopshtet e disa fshatrave të  Pogradecit u shpërndanë sot rreth 300 paketa me mjete higjienike, të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA