Ballina Etiketimet Ukraine

Etiketim: ukraine

UKRAINË – 22 viktima pas rrëzimit të një avioni ushtarak

KHARKIV, 25 shtator /ATSH-AFP/ - Të paktën 22 persona, përfshirë studentë nga një shkollë ushtarake, mbetën të vrarë dhe dy të tjerë të plagosur...

KIEV – Ukraina dhe NATO nisin stërvitjen e përbashkët ushtarake 

KIEV, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Forcat ukrainase dhe NATO filluan sot një stërvitje të përbashkët ushtarake, vetëm rreth 180 kilometra nga kufiri me Bjellorusinë...

BRUKSEL – BE zgjat sanksionet në lidhje me konfliktin në Ukrainë

BRUKSEL, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian zgjati me gjashtë muaj sanksionet kundër zyrtarëve rusë dhe ukrainas për përfshirjen e tyre të pretenduar në...

RUSI – Sanksione të reja kundër personaliteteve ukrainase

MOSKË, 5 shtator /ATSH-AFP/ - Rusia zgjeroi listën e sanksioneve ekonomike kundër personaliteteve ukrainase duke shtuarrreth dyzet emra, mes të cilëve dhe ish-presidenti Petro...

UKRAINË – Zelensky: Pres zgjedhje lokale të vështira

KIEV, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Kreu i shtetit ukrainas, Volodymyr Zelensky tha sot se pret zgjedhje shumë të vështira lokale në tetor, një sprovë...

Janar-korrik/ Eksportet drejt Ukrainës rriten 2.5 herë

TIRANË, 28 gusht/ATSH / Eksportet drejt Ukrainës njohën një rritje me më shumë se 2.5 herë gjatë periudhës janar-korrik të këtij viti krahasuar me...

KIEV – Ukraina e gatshme të presë bjellorusët e arratisur nga...

KIEV, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Ukraina u shpreh e gatshme për të pritur bjellorusët e arratisur nga represioni në vendin e tyre, me të...

UKRANË – Mbyllen sërish kufijtë me të huajt për shkak të...

KIEV, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Qeveria ukrainase ka vendosur të mbyllë sërish kufijtë me të huajt për një kohëzgjatje 30 ditore, në sfondin e...

UKRAINË – Zelensky: 29 ditë pa humbje jetësh nga lufta

KIEV, 24 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky përshëndeti armëpushimin që hyri në fuqi muajin e kaluar, duke thënë sot se ai ka...

UKRAINË – Berlini dhe Kievi përshëndesin një armëpushim rekord

KIEV, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Kievi dhe Berlini përshëndetën sot respektimin që prej një muaji të një armëpushimi me separatistët prorusë në lindje të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA