Ballina Etiketimet Ukraine

Etiketim: ukraine

Ushtaraket ukrainase paradë me… taka!

KIEV, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - Ushtaraket ukrainase kanë veshur këpucë me taka për një paradë ushtarake, në vend të çizmeve tradicionale duke shkaktuar kështu...

KIEV – Nisin manovrat ushtarake amerikano-ukrainase në Detin e Zi

KIEV, 28 qershor /ATSH-ANSA/ - Kanë nisur manovrat e përbashkëta detare amerikano-ukrainase në Detin e Zi, në të cilën duhet të marrin pjesë forcat...

EURO 2020 – Edhe Austria në 1/16 pas fitores 1-0 kundër...

BUKURESHT, 21 qershor /ATSH/ - Austria kaloi në 1/16 pas fitores 1-0 kundër Austrisë, në stadiumin ‘’National Arena’’, sipas pamjeve televizive. Ndeshja, e gjykuar nga...

EURO 2020 – Ukraina fiton kundër MV 2-1

BUKURESHT, 17 qershor /ATSH/ - Ukraina fitoi sot kundër Maqedonisë së Veriut me rezultatin 2-1, në stadiumin ‘’Arena Nationale’’ të Bukureshtit, sipas pamjeve televizive. Pjesa...

KOMENT – Gjermania refuzon furnizimin me armatime për Ukrainën

BERLIN, 2 qershor /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas deklaroi se kishte pak gjasa ndaj kërkesës së presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky për...

UKRAINË – OKB kritikon mbylljen e stacioneve televizive të opozitës

KIEV, 1 qershor /ATSH-DPA/ - Kombet e Bashkuara kritikuan mbylljen e tre stacioneve televizive që i përkasin opozitës pro-ruse në Ukrainë. “Vendimi ishte i pajustifikuar,...

KIEV – Ukraina kritika NATO-s për mospërshpejtimin e anëtarësimit të saj

KIEV, 27 maj /ATSH-AFP/ - Ukraina kritikoi sot NATO se nuk ka bërë asgjë për të përshpejtuar anëtarësimin e saj, pavarësisht tensioneve të larta...

UKRAINË – Zelensky: Dialog për një takim të mundshëm me Putin

MOSKË, 20 maj /ATSH-ANSA/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se ka pasur një dialog mes presidencës ruse dhe ukrainase për një takim të...

UKRAINË – Çernobili nën kontroll, pas shqetësimeve për një riaktivizim

KIEV, 13 maj /ATSH-DPA/  - Zyrtarët ukrainas deklaruan se situata në termocentralin bërthamor të Çernobilit është e qëndrueshme, pas raportit nga një shkencëtar i...

BRUKSEL – Stoltenberg: Trupa ruse qëndrojnë ende brenda dhe rreth Ukrainës

BRUKSEL, 7 maj /ATSH-AA/ - Dhjetëra mijëra trupa ruse ende kanë mbetur brenda dhe përreth Ukrainës, tha sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. "Ne...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA