Ballina Etiketimet Ukraine

Etiketim: ukraine

BRUKSEL – Borrell: Ukraina ka mbështetjen e palëkundur të BE-së

BRUKSEL, 5 prill /ATSH-DPA/ - Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell ka siguruar qeverinë ukrainase për mbështetjen e palëkundur të...

UKRAINË –  Numër rekord i shifrave të COVID-19

KIEV, 2 prill /ATSH-DPA/ - Ukraina njoftoi sot një numër rekord rasteve dhe vdekjeve të lidhura me COVID-19, megjithatë qeveria ende po përpiqet të...

FRANCË – G7: Nuk do ta njohim aneksimin e Krimesë nga...

PARIS, 18 mars /ATSH-AFP/ - G7 nuk do të njohë përpjekjet e Rusisë që parashikojnë legjitimitetin e pushtimit të Krimesë, deklaroi grupi i shtatë...

SOFT NEWS – Për të hapur rrugën nga dëbora një ukrainas...

KIEV, 11 mars /ATSH/ - Çfarë mund të bëhet nëse bashkia nuk pastron dëborën në rrugën ku jetoni dhe ju nuk mund të lëvizni...

Rusia i kthen Bosnjes ikonën problematike dhuruar Lavrovit

MOSKË, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Rusia njoftoi sot se do të kthente në Bosnje një ikonë antike dhuruar ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov,...

UKRAINË – BB kredi 100 milionë dollarë për jugun e vendit...

KIEV, 7 nëntor /ATSH-ANSA/ - Banka Botërore do të financojë për Ukrainën një kredi prej 100 milionë dollarësh për rindërtimi i Donbasit, zona juglindore e...

COVID-19 – Ukraina vendos gjoba për mosmbajtje të maskave në vende...

KIEV, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Parlamenti ukrainas votoi sot për masën e vendosjes së gjobave për personat që nuk mbajnë maska ​​në ambientet publike...

BRUKSEL – Borrell: Ukraina të shtojë reformat antikorrupsion

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH-DPA/ - Zyrtarët e lartë të BE i bënë thirrje sot partneres së ngushtë të Bllokut, Ukrainës, që të shtojë reformat...

UKRAINË – 22 viktima pas rrëzimit të një avioni ushtarak

KHARKIV, 25 shtator /ATSH-AFP/ - Të paktën 22 persona, përfshirë studentë nga një shkollë ushtarake, mbetën të vrarë dhe dy të tjerë të plagosur...

KIEV – Ukraina dhe NATO nisin stërvitjen e përbashkët ushtarake 

KIEV, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Forcat ukrainase dhe NATO filluan sot një stërvitje të përbashkët ushtarake, vetëm rreth 180 kilometra nga kufiri me Bjellorusinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA