Ballina Etiketimet Ukraine

Etiketim: ukraine

MOSKË – Rusia dëbon konsullin ukrainas

MOSKË, 17 prill /ATSH-DPA/ - Rusia ka dëbuar një diplomat ukrainas që shërben në Shën Petersburg, njoftoi sot Ministria e Jashtme ruse. Diplomati, Alexander Sosonyuk,...

MOSKË – Rusia dërgon anije luftarake për manovra mes tensioneve në...

MOSKË, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Mes tensioneve të ripërtërira në Ukrainën lindore, Rusia ka dërguar 15 anije luftarake në Detin e Zi për një...

FRANCË – Macron dhe Merkel thirrje Putinit të tërheqë trupat nga...

PARIS, 16 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel i shprehën sot mbështetjen e tyre presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky...

PARIS – Bisedime Macron-Merkel-Zelensky për konfliktin në Donbass

PARIS, 16 prill /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel, presidenti francez Emmanuel Macron dhe presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky pritet të zhvillojnë bisedime përmes një...

Shqipëri-Ukrainë, forcim të bashkëpunimit në sektorin bankar

TIRANË, 15 prill /ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko priti sot në një takim zyrtar ambasadorin e parë të Ukrainës rezident në...

BERLIN – Ambasadori ukrainas: Nëse nuk anëtarësohemi në NATO, nuk përjashtojmë...

KIEV, 15 prill /ATSH-DPA/ - Kievi po konsideron të armatoset me armë bërthamore nëse Ukraina nuk bëhet anëtare e NATO-s, deklaroi ambasadori i saj...

BERLIN – Merkel dhe Biden i kërkojnë Rusisë ndalimin e aktiviteteve...

BERLIN, 15 prill /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i SHBA Joe Biden po mbështesin thirrjet që Rusia të ndalojë lëvizjet e...

BRUKSEL – Stoltenberg: Rusia të ndalojë menjëherë lëvizjet e trupave drejt...

BRUKSEL, 13 prill /ATSH-DPA/ - NATO i kërkoi Rusisë për të ndaluar menjëherë lëvizjet e trupave të saj në kufi me Ukrainën. "Në javët e...

FOKUS – G7: Të shqetësuar për shtimin e trupave ruse në...

UASHINGTON, 13 prill /ATSH-DPA/ - Vendet e G7-ës shprehën shqetësimin e tyre të thellë për grumbullimin e shtuar të trupave ruse në kufirin me...

BRUKSEL – Weber: Rusia po luan me zjarrin në Ukrainë

BRUKSEL, 12 prill /ATSH-DPA /- Rusia me aktivitetet e saj ushtarake në kufirin me Ukrainën, po luan me zjarrin, shkroi në Twitter presidenti i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA