Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: trump

FOKUS – OKB feston në internet 75-vjetorin

NJU JORK, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Kombet e Bashkuara festojnë 75-vjetorin me aktivitete të organizuara kryesisht në internet, ndërkohë që presidenti amerikan, Donald Trump,...

TikTok padit administratën amerikane për bllokimin e aplikacionit

NJU JORK, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania e aplikacionit TikTok ka paditur administratën Trump për ndalimin e këtij aplikacioni. Kjo është hera e dytë që...

SHBA – Trump: Do të ketë mjaftueshëm vaksina për të gjithë...

UASHINGTON, 19 shtator /ATSH-ANSA/ - Deri në muajin prill do të ketë mjaftueshëm vaksina për të gjithë qytetarët amerikanë, deklaroi presidenti amerikan Donald Trump...

SHBA – Trump: Një vaksinë antiCOVID-19 mund të jetë gati brenda...

FILADELFIA, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi se një vaksinë kundër COVID-19 mund të ishte e disponueshme brenda një muaji, një...

SHBA – Trump: Edhe palestinezët do të përfundojnë duke e pranuar...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan Donald Trump u shpreh sot se edhe palestinezët përfundimisht do t'i bashkohen marrëveshjes për paqe me Izraelin,...

SHBA – Trump: Me veprimin e tyre Hoti dhe Vuçiç e...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH/ - Me veprimin e tyre, Hoti dhe Vuçiç e bënë botën më të sigurt, thuhet në një postim të Departamentit...

SHBA – Trump: Kundërpërgjigjja ndaj çdo sulmi të Iranit 1 000...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump ka premtuar një përgjigje amerikane 1 000 herë më të madhe ndaj çdo sulmi nga...

SHBA – Trump në Kaliforni në kuadër të situatës së përkeqësuar...

UASHINGTON, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump do të shkojë të hënën në Kaliforni, ku do të informohet për situatën në këtë...

SHBA – Trump njofton normalizimin e marrëdhënieve Bahrein-Izrael

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi sot normalizimin e marrëdhënieve midis Bahreinit dhe Izraelit, një muaj pas marrëveshjes midis Emirateve të...

SHBA – Trump e krahason veten me Churchill në përgjigjen ndaj...

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA, Donald Trump krahasoi minimizimin e koronavirusit me kryeministrin britanik të kohës së luftës, Winston Churchill, i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA