Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: trump

SHBA – Biden: Masa mbi industrinë e automjeteve dhe mjedisin

KALIFORNI, 23 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti i SHBA, Joe Biden urdhëroi agjencitë federale të shqyrtojnë emetimet dhe standardet e konsumit të karburantit dhe të...

SHBA – Procesi për shkarkimin e Trump në Senat në javën...

UASHINGTON, 23 janar /ATSH-AFP/ - Procesi i shkarkimit të Donald Trump do të fillojë javën e dytë të shkurtit në Senat, pas transmetimit të...

BRUKSEL – Von der Leyen: Trump do t’i përkasë historisë, por...

BRUKSEL, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Në pak orë Trump do t'i përkasë historisë, por mbështetësit e tij mbeten dhe imazhet e sulmit në Capitol...

SHBA – Biden 17 dekrete presidenciale sapo të hyjë në Shtëpinë...

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, i cili do të betohet sot, Joe Biden, do të nënshkruajë 17 dekrete presidenciale sapo të hyjë...

Melania Trump: Zonja e Parë nderi më i madh i jetës...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-DPA/ - Melania Trump deklaroi se roli i saj si Zonjë e Parë e SHBA ishte nderi më i madh i...

SHBA – Trump heq kufizimet për fluturimet nga zona Schengen, Biden...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan në largim, Donald Trump dekretoi heqjen e kufizimeve për fluturimet nga zona Schengen dhe Brazili më 26...

SHBA – Trump largohet nga Zyra Ovale mëngjesin e 20 janarit...

UASHINGTON, 16 janar /ATSH- ANSA/ - Presidenti amerikan në largim, Donald Trump do të largohet nga Shtëpia e Bardhë të mërkurën në mëngjes, më...

COVID-19 – Biden: Plani i vaksinimit në SHBA një dështim

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-DPA/ - Do të ketë 100 milionë vaksina në 100 ditët e para të administratës sime, deklaroi presidenti i zgjedhur i...

SHBA – Senati voton për fatin e Trump pak pas betimit...

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-DPA/ - Vetëm 60 minuta pasi presidenti i zgjedhur, Joe Biden të betohet më 20 janar, fati i paraardhësit të tij...

Snapchat mbyll përfundimisht llogarinë e Trump

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AFP/ - Rrjeti social Snapchat njoftoi sot se presidenti amerikan në ikje, Donald Trump, tashmë i bllokuar që prej javës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA