Ballina Etiketimet Tregje

Etiketim: tregje

COVID-19 – Frankfurti mbyll tregjet e famshme të Krishtlindjeve, ndërsa rastet...

FRANKFURT, 25 tetor /ATSH-DPA/ -  Qyteti gjerman i Frankfurtit, i njohur për tregjet e tij të Krishtlindjeve, ka futur kufizime më të ashpra ndërsa rastet...

FRANCË – Tregjet e aksioneve në rritje pas një jave të...

PARIS, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Tregjet europiane të aksioneve e përfunduan javën në rritje, pas ngecjes në mes të javës nën ndikimin e situatës...

FRANCË – Tregjet europiane të aksioneve sërish nën zero

PARIS, 1 korrik /ATSH-AFP/- Tregjet europiane të aksioneve përfunduan sërish nën zero sot, me gjithë shenjat pozitive ekonomike. Frankfurti regjistroi rënien më të madhe me...

LONDËR – Rihapen të gjitha bizneset, etapë vendimtare e lehtësimit të...

LONDËR, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Të gjitha bizneset janë autorizuar të rihapen sot në Angli në kuadër të një faze tjetër të lehtësimit të...

Ligji “Për tregjet e kapitalit”, instrument për të zhvilluar ekonominë shqiptare

TIRANË, 14 maj/ATSH-Maela Marini/ Ligji "Për tregjet e kapitalit" hap një derë dhe synon të krijojë një instrument për të zhvilluar ekonominë shqiptare. Kështu deklaroi...

BRUKSEL – Rihapja e tregjeve më 11 maj nën kushte strikte

BRUKSEL, 6 maj /ATSH-AFP/ - Kufizimi i vendosur në Belgjikë që prej mesit të muajit mars, për shkak të koronavirusit, do të vazhdojë të...

LISBONË – Portugalia rihap tregjet e para pas një muaji e...

LISBONË, 4 maj /ATSH-AFP/ - Portugalia filloi sot lehtësimin e masave kufizuese me rihapjen e tregjeve të vogla në rrugë, parukerive dhe koncensionarëve të...

FOTO/ Subashi inspekton tregjet në Fier: Respektimi i masave mbrojtëse, i...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ "Respektimi i masave mbrojtëse ndaj COVID-19 është po aq i rëndësishëm sa vendosja e tyre", u shpreh sot kryetari i bashkisë...

Foto/ Veliaj: Tregjet do të hapen sërish të hënën, ndaj s’ka...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Pas suksesit në tregun e Kombinatit me vendosjen e kabinës së dezinfektimit në hyrje të tij, kjo nismë e Bashkisë së...

FOTOGALERI/ Elbasan, qytetarët pritje në “rrathët e verdhë” të distancimit fizik

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Gjatë fashës së orarit kur kanë të drejtë të lëvizin, qytetarët e Elbasanit po respektojnë distancimin fizik nga njëri-tjetri, duke qëndruar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA