Ballina Etiketimet Teste

Etiketim: teste

BERLIN – Gjermania kryen 500 000 teste në javë për COVID-19

BERLIN, 26 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania ka rritur numrin e depistimeve të Covid-19 në 500 000 në javë, ndërkohë që ky zbulim i hershëm...

Shqipëria, vendi që ka bërë më shumë teste në Ballkanin Perëndimor

TIRANË, 23 mars/ATSH-Gjergji Mima/ “Sot që flasim nga të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipëria është vendi që ka bërë më shumë teste”, deklaroi...

Ministri i Shëndetësisë Vitia: 7000 teste për COVID-19 mbërrijnë këtë fillimjavë...

PRISHTINË, 23 mars /ATSH/ 7000 teste për koronavirus pritet të mbërrijnë këtë fillimjave në Kosovë. Si në shumicën e vendeve të prekura nga koronavirusi, edhe...

MJEKESI – OBSH: Nevojiten 150 milionë teste për COVID-19 në gjithë...

GJENEVE, 21 mars /ATSH-MIA/ - "Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka shpërndarë deri më tani rreth 1.5 milionë teste për koronavirusin në të gjithë...

Shërohet nga COVID-19/ Testi i dytë konfirmon negativ kontaktin e parë...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama njoftoi sot në mbrëmje se “testi i dytë konfirmon negativ kontaktin e parë të pacientit zero”. Kreu i qeverisë...

COVID-19/ Shqipëria, e dyta në rajon për numrin e testeve të...

TIRANË, 18 mars/ATSH/ Shqipëria qëndron e dyta në rajon për numrin e testeve të kryera për të evidentuar personat e prekur me COVID-19, pas...

REPUBLIKA ÇEKE – Praga blen në Kinë 150 000 teste të...

PRAGË, 18 mars /ATSH-AFP/ - Republika Çeke ka blerë në Kinë 150 000 teste të shpejta për depistimin e koronavirusit, theksoi sot ministri i...

SHËNDETËSI – Mjekët belgë refuzojnë testet e virgjërisë

BRUKSEL, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Certifikatat e virgjërisë ‘’të panevojshme për shëndetin’’ dhe ‘’pa rëndësi nga ana shkencore’’ duhet të refuzohen nga profesionistët, njofton...

PEKIN – Pompeo: Kim i gatshëm të pranojë inspektorët bërthamorë

PEKIN, 8 tetor /ATSH-ANSA/ - Lideri koreano-verior, Kim Jong-un është gati të lejojë inspektorët ndërkombëtarë të vizitojnë vendin e testimit bërthamor dhe vendin e...

SHBA – Administrata Trump përdor testet e ADN-së për të ribashkuar...

UASHINGTON, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Administrata Trump njoftoi sot se shërbimet e saj po përdorin testet e ADN-së për të bashkuar rreth 3 000...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA