Ballina Etiketimet Temperatura

Etiketim: temperatura

Këshilla për uljen e tensionit të gjakut

TIRANË, 5 gusht /ATSH/ - Tensioni i lartë i gjakut, i njohur ndryshe si hipertension, është një gjendje shëndetësore që prek shumicën e njerëzve...

METEO – Ngrohja klimatike ka ndikuar në temperaturat ekstreme në Europë

PARIS, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Pa ndryshimin e klimës të shkaktuar nga aktivitetet e njeriut, temperaturat që goditën Europën Perëndimore në fund të korrikut...

FRANCË – Për herë të parë në histori kalohet kufiri i...

PARIS, 28 qershor /ATSH-AFP/ - Për herë të parë në Francë u tejkalua sot kufiri i 45 gradëve Celsius duke arritur në 45,1 gradë...

Simptomat e të nxehtit dhe rekomandimet e ekspertëve

TIRANË, 27 qershor/ATSH/ - Me mijëra njerëz vdesin çdo vit nga komplikacionet e shkaktuara nga i nxehti ekstrem, përfshirë sfilitjen dhe goditjen nga i...

METEO – Qiproja ”përvëlohet” nga temperaturat e larta

NIKOZIA, 16 maj /ATSH-DPA/ - Temperaturat e larta po shkaktojnë probleme në Qipro, pasi termometri shënoi sot 37 gradë Celsius. ''Kjo është jonormale për sezonin'',...

Temperatura ideale për të jetuar shëndetshëm

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Klima e një vendi ndikon në mënyrën se si sillen njerëzit, si dhe në gjendjen e tyre psikologjike. Ata...

METEO – Zhegu nuk i ndahet Australisë

KANBERRA, 1 prill /ATSH-AFP/ - Australia ka regjistruar në mars të katërtin muaj radhazi me temperatura rekord, sipas autoriteteve, ndërkohë që ndryshimi i klimës po bëhet një temë...

METEO – Temperatura polare në Manastir

SHKUP, 14 janar /ATSH-MIA/ - Temperatura polare mëngjesin e sotëm në të gjithë Maqedoninë, ndërkohë që më ftohtë është në Manastir ku temperatura arriti në...

METEO – Australia pret vitin 2019 me 49,3 gradë Celsius

SIDNEJ, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Australia po pret vitin e ri me temperatura 10 deri në 14 gradë Celsius më të larta nga ato...

METEO – Belgjika përballet me verën më të nxehtë në histori

BRUKSEL, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Belgjika është përballur me verën më të nxehtë të historisë së saj, pasi temperatura mesatare e regjistruar në muajt...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA