Ballina Etiketimet Temperatura

Etiketim: temperatura

FOKUS – Europa përballë valës së të nxehtit dhe COVID-19

PARIS, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Nga Sevilja në Stokholm, termometri ka shënuar sërish rritje, në ditën e dytë të një vale nxehtësie që ka...

METEO – Nju Delhi ”përvëlohet” në 47,6 gradë Celsius

NJU DELHI, 27 maj /ATSH-AFP/ - Me një rritje të temperaturave deri në 47,6°C, New Delhi po përballet me valën më të nxehtë verore...

Ulja e ndjeshme e temperaturave/ Bashkia Pukë shton masat kundër përhapjes...

TIRANË, 16 mars/ATSH/ -Ulja e ndjeshme e temperaturave e ka detyruar bashkinë e Pukës të shtojë edhe më tej masat kundër përhapjes së koronavirusit. “Stop,...

METEO – Temperaturat në Antarktidë si në… Los Anxheles!

NJU JORK, 28 shkurt /ATSH-DPA/ - Shkencëtarët regjistruan ditën më të nxehtë në Antarktidë, pasi një valë nxehtësie po shkrin akullin dhe dëborën në...

SHBA – NOAA: Janari 2020 më i nxehti në 141 vite

UASHINGTON, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Muaji janar i vitit 2020 ishte më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në 141 vite, njoftuan sot shkencëtarët e...

RUSI – Janari i kaluar, më i nxehti në Moskë

MOSKË, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Janari i kaluar ishte janari më i nxehti në Moskë, njoftoi sot një autoritet shtetëror meteorologjik. “Temperatura mesatare ishte 0°C,...

MJEKËSI – Ulet temperatura e trupit të njeriut?

LONDËR, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Fakti që temperatura normale e trupit të njeriut është 37 gradë Celsius ishte i vërtetë në shekullin XIX, kur...

ZVICËR – OKB parashikon mot ekstrem pas dekadës rekord të nxehtësisë

GJENEVE, 15 janar /ATSH-AFP/-Pas një dekade rekord të temperaturave, OKB pret që ngrohja globale nga gazrat serrë të vazhdojë, duke shkaktuar shumë fenomene meteorologjike...

KINË – Oqeanet arrijnë temperatura rekord në 2019

PEKIN, 14 janar /ATSH-DPA/ – Në vitin 2019 oqeanet e botës arritën temperaturën e tyre më të lartë dhe shkalla e ngrohjes së tyre...

Temperaturat e larta, si të shmangni efektet negative në shëndet

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik kanë ndarë disa këshilla për të shmangur efektet shëndetësore negative të ditëve të nxehta që po...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA