Ballina Etiketimet Temperatura

Etiketim: temperatura

Parashikimi i motit, 18 tetor 2021

TIRANË, 18 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por edhe me intervale...

Parashikimi i motit, 11 tetor 2021

TIRANË, 11 tetor/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e hënë moti do të nisë i vranët. Prej orëve të mesditës...

Parashikimi i motit, 16 shtator 2021

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë do të ndikohet sot nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të...

BBC:  Janë dyfishuar globalisht ditët me temperatura jashtëzakonisht të nxehta

ROMË, 14 shtator /ATSH-ANSA/ - Numri i ditëve jashtëzakonisht të nxehta, me temperatura që tejkalon 50 gradët Celsius, janë dyfishuar në mbarë botën që...

Parashikimi i motit, 9 shtator 2021

TIRANË, 9 shtator/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë vijon të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Për këtë...

Parashikimi i motit, 8 shtator 2021

TIRANË, 8 shtator/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikimin e masave...

Parashikimi i motit, e martë 24 gusht 2021

TIRANË, 24 gusht /ATSH/Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, sot vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti parashikohet i kthjellët...

Parashikimi i motit, 14 gusht 2021

TIRANË, 14 gusht/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e shtunë moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare...

Parashikimi i motit, e mërkurë 11 gusht 2021

TIRANË, 11 gusht/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e mërkurë moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në...

ITALI – Temperatura të larta dhe përkeqësimi i zjarreve kërcënojnë vendin

ROMË, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Vendasit dhe turistët duhet të jenë të përgatitur për temperatura jashtëzakonisht të larta në ditët në vazhdim, sipas Ministrisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA