Ballina Etiketimet Temperatura

Etiketim: temperatura

A janë ushqimet e ngrira po aq ushqyese sa të freskëtat?

ROMË, 22 mars /ATSH/ - Shumë mendojnë se ushqimet e freskëta, pasi ngrihen në frigorifer, humbin fuqinë e tyre ushqyese, shkruhet në faqen e...

Parashikimi i motit, 21 mars 2021

TIRANË, 21 mars/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e diele moti parashikohet i vranët në të gjithë territorin i shoqëruar...

Parashikimi i motit, 17 mars 2021

TIRANË, 16 mars/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e nesërme vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike. Moti...

Parashikimi i motit, 12 mars 2021

TIRANË, 12 mars/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e premte  moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në mesatare. Përgjatë luginave...

Parashikimi i motit, 8 mars 2021

TIRANË, 8 mars/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e hënë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Moti do...

Parashikimi i motit, 21 janar 2020

TIRANË, 21 janar /ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti parashikohet i vranët me intervale të shkurtra dhe kthjellimi. Parashikohen reshje shiu...

Brenda natës nga +20 në… -20 gradë Celsius!

ATHINË, 15 janar /ATSH-DPA/ - Temperaturat në Greqi ranë ndjeshëm gjatë natës për shkak të stuhisë ''Leandros'' duke i dhënë fund papritur motit të...

PARIS – Franca goditet nga vala e të nxehtit

PARIS, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Pothuajse gjysma e territorit kontinental francez ishte sot në gatishmëri zyrtare për shkak të një valë të nxehti, me...

Rritja e temperaturave nuk e frenon COVID-19

DIYARBAKIR, 10 korrik /ATSH-AA/ - Temperaturat e larta nuk do të ndihmojnë në ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit të ri (COVID-19), sipas një eksperti. "Nëse...

FOKUS – Europa përballë valës së të nxehtit dhe COVID-19

PARIS, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Nga Sevilja në Stokholm, termometri ka shënuar sërish rritje, në ditën e dytë të një vale nxehtësie që ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA