Ballina Etiketimet Teknologji

Etiketim: teknologji

”Vivo” paraqet smartfonin që ndryshon ngjyrën me një prekje

PEKIN, 9 shtator /ATSH-ANSA/ - Në të ardhmen e afërt mund të mos ketë më nevojë për të zgjedhur ngjyrën e telefonit celular, sepse...

SHBA – Industria e teknologjisë mobilizohet kundër ngrirjes së vizave 

SAN FRANCISKO, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Facebook, Amazon, Netflix dhe shtyllat e tjera të teknologjisë po përpiqen t'u japin vlerë argumentave të tyre kundër...

Shkencëtarët publikojnë hartën më të madhe 3D të Universit

OHAIO, 21 korrik /ATSH-AA/ - Shkencëtarët kanë publikuar hartën më të madhe tredimensionale të Universit të krijuar ndonjëherë. Sipas një deklarate të lëshuar në faqen...

HAPËSIRË – Kina e gatshme për misionin e parë në Mars

PEKIN, 19 korrik /ATSH-AA/ - Kina po përgatitet të nisë misionin e saj të parë në Mars dhe ka përgatitur raketën e transportuesit ''Long...

TEKNOLOGJI – TikTok më i parapëlqyer për fëmijët sesa Youtube

LONDËR, 14 qershor /ATSH-ANSA/- TikTok në vetëm pak vite aktivitet po minon epërsinë e YouTube për fëmijët midis 4 dhe 14 vjeç. Në këtë grupmoshë,...

SHBA – ”Amazon” ndalon përdorimin e teknologjisë së njohjes së fytyrës

UASHINGTON, 14 qershor /ATSH-DPA/ - ''Amazon'' njoftoi ndalim njëvjeçar mbi përdorimin e zbatimit të njohjes së fytyrës, platforma e diskutueshme e kompaninë. ''Amazon'' tha se...

TEKNOLOGJI – Sateliti i parë vëzhgues i prodhimit turk do të...

ANKARA, 4 qershor /ATSH-AA/ - Sateliti i parë për vëzhgimin e Tokës, i prodhuar nga Turqia dhe me rezolucion të lartë, është planifikuar të...

BRUKSEL – BE nis konsultë për rishikimin e rregullores për gjigantët...

BRUKSEL, 2 qershor /ATSH-AFP/- BE nisi sot një konsultë të gjerë publike për të rishikuar rregulloren e vjetër në lidhje me Facebook, Google dhe...

Sony shtyn prezantimin e PlayStation5

SEUL, 2 qershor /ATSH-AA/ - Sony ka shtyrë prezantimin e lojërave të PlayStation 5, i parashikuar për të enjten e ardhshme, 4 qershor. "Kemi vendosur...

Google shtyn prezantimin e Android 11

UASHINGTON, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende. Prezantimi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA