Ballina Etiketimet Teknologji

Etiketim: teknologji

WhatsApp sfidon Zoom, thirrje video edhe nga kompjuteri

KALIFORNI, 5 mars /ATSH-ANSA/ - Kompania WhatsApp sfidon kompanitë Zoom dhe Skype duke realizuar telefonata dhe thirrje video të disponueshme edhe në versionin për...

Zoom në qendër të jetës së përditshme në 2021

SAN FRANCISKO, 2 mars /ATSH-AFP/ - Zoom përfundoi një vit që e shtyu atë nga një aplikim për video-konferenca në një mjet në jetën...

”Jaguar” 100% elektrikë

LONDER, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Thierry Bolloré, shefi i ri i kompanisë ''Jaguar'' ka konfirmuar se marka ''Jaguar'' do të bëhet një prodhues i...

FB bie dakord të rikthejë përmbajtjen e lajmeve në Australi

SIDNEJ, 23 shkurt /ATSH-AA/ - Qeveria australiane njoftoi se Facebook-u do të ndryshojë vendimin e tij për të bllokuar qasjen në përmbajtjet e lajmeve...

Clubhouse intensifikon konkurrencën në tregun digjital

NJU JORK, 17 shkurt /ATSH-AA/ - Facebook dhe Twitter filluan eksperimentet që lejojnë bisedën audio, pasi Clubhouse, një aplikacion i rrjetit social që karakterizohet...

Bushati: Pandemia ka hapur portën e zhvillimit drejt teknologjisë së të...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/- “ Ekonomia dhe Teknologjia” ishte tema e bashkëbisedimit të zhvilluar midis deputetit dhe anëtarit të komisionit të ekonomisë, Ervin Bushati, dhe...

”Samsung” me probleme nga mungesa e tregut për smartfonë

SEUL, 28 janar /ATSH-DPA/ - Edhe pse kompania ''Samsung'' arriti një fitim gjatë tremujorit të katërt me 23,3% krahasuar me vitin e kaluar, nxitur...

EANA: Realiteti virtual dhe videot OTT e ardhmja e medias

BERNË, 26 janar /ATSH/ - E ardhmja e medias ishte tema kryesore e seminarit online, të organizuar nga Aleanca e Agjencive Europiane të Lajmeve...

Covid-19 nuk ndalon garën e blockchain

MILANO, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Urgjenca Covid-19 nuk ka ndaluar zhvillimin e teknologjive blockchain (blockchain është një sistem i regjistrimit të informacionit në një...

LG braktis prodhimin e smartfonëve

SEUL, 22 janar /ATSH-ANSA/ - Gjiganti korean i teknologjisë, LG ,do të braktisë prodhimin e smartfonëve. "Në tregun global, konkurrenca në industrinë e telefonisë mobile...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA