Ballina Etiketimet TEC

Etiketim: TEC

TEC-i i Vlorës, MIE: Pezullimi i koncesionit në funksion të transparencës

TIRANË, 16 mars/ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë informoi sot se ka pezulluar procedurën e dhënies me koncesion të termocentralit të Vlorës, me qëllim...

Klosi firmos refuzimin e lejes mjedisore për TEC-in e Korçës

TIRANË, 11 mars /ATSH/ - Pas zërave se në qytetin e Korçës do të ndërtohej një termocentral (TEC), ka ardhur edhe reagimi nga ana...

Kryebashkiaku Filo kundër ndërtimit të TEC-it në Korçë

TIRANË, 10 mars/ATSH-Megi Zonja/ - Kryetari i bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo i ka dërguar një letër ministrit të Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi...

Koncesioni i TEC-it të Vlorës, MIE: Kompania do të investojë në...

TIRANË, 4 Janar /ATSH/ - Kompania, e cila do të dëshirojë të rivërë në punë TEC-in e Vlorës duke e marrë me koncesion për...

Brenda vitit 2021 përfundon TEC-i i gazit në Korçë

TIRANË, 29 shtator/ATSH-Maela Marini/ Brenda vitit 2021 do të përfundojë ndërtimi i termocentralit të gazit në Korçë, një investim strategjik që do të ngrihet...

Korça përzgjidhet për ndërtimin e centralit me gaz për ngrohje e...

TIRANE, 29 Mars /ATSH/-Korça u përzgjodh si vendi i propozuar ku mund të ndërtohet Centrali me gaz për ngrohje dhe prodhim energjie, pasi ardhja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA