Ballina Etiketimet Teatri i Kukullave

Etiketim: Teatri i Kukullave

FOTO/ Argëtim dhe shfaqje artistike për fëmijët nga Teatri i Kukullave

TIRANË, 1 dhjetor /ATSH/ - Artistët e Teatrit të Kukullave kanë udhëtuar sot drejt Durrësit pranë fëmijëve të prekur nga tërmeti për t'iu dhuruar...

“Kësulëkuqja” me aktorët shqiptarë, nderohet me çmim në festivalin e Malajzisë

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - “Shfaqja më e mirë muzikale me kukulla” është çmimi, që i jepet Teatrit të Kukullave të Tiranës me shfaqjen...

FOTO/ “Kësulëkuqja” shfaqet për fëmijët në Bari të Italisë

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ - Turi “Erdhi teatri” vazhdon rrugëtimin dhe misionin, por këtë herë jashtë kufijve të Shqipërisë. Teatri i Kukullave me shfaqjen...

FOTO/ Pushime dhe art, Teatri i Kukullave zbret në Vlorë

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ - Gjatë kësaj fundjave Teatri i Kukullave është pranë publikut të vogël në Vlorë, në shëtitoren e Lungomares. Kinemaja verore e...

Kandidon për kryebashkiak të Kolonjës, Erion Isai lirohet nga detyra e...

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot lirimin e Erion Isait, nga detyra e drejtorit të Qendrës Kombëtare tё Kulturës pёr Fëmijë dhe...

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit të Kukullave në Tiranë

https://www.facebook.com/ErionVeliaj/videos/435617880573356/?t=1 TIRANË, 23 maj /ATSH/ - Dymbëdhjetë trupa teatrore nga e gjithë bota do të prezantojnë shfaqjet e tyre në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit të...

“Delja e detit” 1 mijë fëmijë ndjekin shfaqjen gjatë fundjavës

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ - “Delja e detit” me regji të Aldjon Matarangasit, premiera e fundjavës për fëmijë, ka tejmbushur skenën e Teatrit të...

FOTO/ “Delja e detit” premierë për publikun e vogël

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ - “Delja e detit” me regji të Aldjon Matarangasit erdhi sot premierë duke mbledhur fëmijë dhe prindër skenën e Teatrit...

FOTO/ “E bukura dhe bisha” bën bashkë prindërit dhe fëmijët

TIRANË, 28 janar /ATSH/ - Përralla e njohur “E bukura dhe bisha” gjatë fundjavës ka bërë bashkë prindërit dhe fëmijët në Teatrin e Kukullave....

Berat, javë artistike festash në Teatrin e Kukullave

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/-Java artistike e festave të fundvitit ka sjellë argëtim për fëmijët në qytetin e Beratit. Për artdashësit e vegjël, në kuadër të javës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA