Ballina Etiketimet Stuhi

Etiketim: stuhi

Obeziteti, hiperglicemia dhe ndotja favorizojnë Covid-19

PARIS, 18 tetor /ATSH-AFP/ - Kequshqyerja, ndotja dhe burime të tjera të sëmundjeve kronike në rritje që prej 30 vitesh, të cilave u shtohet...

ITALI – Piemonte dhe Liguria kërkojnë dekretimin e gjendjes së jashtëzakonshme...

VINTIMILLE, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Rajonet italiane të Piemontes dhe Ligurias i kërkuan qeverisë të dekretonte gjendjen e jashtëzakonshme pas përmbytjeve të mëdha që...

ITALI – Viktima dhe përmbytje pas shirave të rrëmbyer

ROMË, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Zjarrfikësit italianë shpëtuan 25 persona të bllokuar në makinat e tyre pranë kufirit të vendit me Francën, ndërsa shiu...

Foto/ Stuhi shiu dhe erë në Tiranë, rrëzohen pemët/ Bashkia e...

TIRANË, 26  shtator/ATSH/-Tirana është përfshirë gjatë orëve të natës nga reshje tepër të dendura të shiut dhe një stuhi e fortë ere, e cila...

FOTO-VIDEO-Moti i keq përfshin vendin/ Reshjet e shiut boshatisin plazhet

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Që prej orëve të para të mëngjesit të ditës së mërkurë kanë nisur reshjet e shiut në vendit tonë, të cilat...

FRANCË – Alarm i kuq për përkeqësimin e motit

PARIS, 10 maj /ATSH-DPA/ -  Një pjesë e Francës po përgatitet për reshje të mëdha shiu dhe përmbytje, ndërsa u dhanë paralajmërime të nivelit...

LONDËR – ”Dennis” përmbyt dhe bllokon transportin

LONDËR, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - Pas kalimit të stuhisë ''Dennis'', disa rajone të Britanisë së Madhe janë goditur nga përmbytjet dhe ndërprerjet e transportit...

FOKUS – Ciara shkakton viktima në Europë

FRANKFURT, 10 shkurt /ATSH-AFP/ - Stuhia Ciara ka shkaktuar të paktën tre të vdekur në Europë dhe shumë të plagosur si dhe ka shkaktuar...

METEO – Ciara bllokon komunikacionin në Europën Veriore

BERLIN, 9 shkurt /ATSH-DPA/ - Një numër i madh fluturimesh u anuluan, ndërkohë që trenat u pezulluan sot, kur stuhia Ciara goditi Europën Veriore. Në...

AUSTRI – 11 000 familje pa energji elektrike si pasojë e...

VIENË, 4 shkurt /ATSH-DPA/ - Stuhi të fuqishme në disa pjesë të Austrisë lanë sot mijëra banorë pa energji elektrike. Një zëdhënës i furnizuesit të energjisë elektrike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA