Ballina Etiketimet SPAK

Etiketim: SPAK

“Vendimi i Apelit për Bashën vonon drejtësinë”/ Balla: Kallëzim i ri...

TIRANË, 14 maj/ATSH/ "Vendimi i sotëm i Gjykatës së Apelit Tiranë, nuk i ka dhënë pafajësi Lulzim Bashës, thjesht ka vonuar drejtësinë", deklaroi sot...

Gara për SPAK, më datë 18 maj intervistohen katër kandidatë

TIRANË, 14 maj/ATSH-A. Fortuzi/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë në vijim të procesit të vlerësimit të kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme, njofton...

Raporti vjetor i KLP-së, Ibrahimi: U hodhën themelet e meritokracisë në...

TIRANË, 13 maj/ATSH/ “Brenda 6-mujorit të parë të vitit 2020, KLP do të emërojë edhe 3 prokurorë të tjerë në SPAK”. Kryetari i Këshillit të...

SPAK mbyll hetimet për ish-kryeprokurorin Llalla, nën akuzë për fshehje ose...

TIRANË, 9 mars/ATSH-Arbi Fortuzi/- Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet paraprake për procedimin penal Nr.65, viti 2019, në...

“Armëmbajtje, drogë dhe vrasje”/OFL u dërgon formularin e vetëdeklarimit tre të...

TIRANË, 4 mars/ATSH-Arbi Fortuzi/ Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar formularin e vetëdeklarimit tre shtetasve me precedentë të rëndë penalë. Në zbatimit të Ligjit...

Gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, përzgjidhen katër nga...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Komisioni i Përzgjedhjes për Drejtorin e BKH-së, në datat 26 dhe 27 shkurt 2020, zhvilloi intervistat e strukturuara me 8 kandidatët...

Meta dorëzon në SPAK kallëzimin për ministren Gjonaj e 2 zyrtarë...

TIRANË, 24 shkurt/ATSH-Maela Marini/ Presidenti Ilir Meta depozitoi sot personalisht në Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe...

Meta: Do të padis ministren Gjonaj për shpërdorim detyre, pres dorëheqjen

TIRANË, 21 shkurt /ATSH/ -Presidenti i Republikës Ilir Meta ka paralajmëruar sot në një konferencë për shtyp se do të kallëzojë penalisht Ministren e...

Vetëdeklarimi i burimit të pasurisë, OFL u kërkon formularin dy të...

  TIRANË, 21 shkurt /ATSH/ Operacioni “Forca e Ligjit” u ka dërguar sot kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë dy personave të dënuar nga qyteti i...

Anti KÇK/ SPAK kërkon sekuestro të 8 pronave

TIRANË, 20 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/ Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) i ka dërguar Gjykatës 5 raste, ku kërkon sekuestron e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA