Ballina Etiketimet SPAK

Etiketim: SPAK

Anëtarja e re e SPAK, prokurorja Manjola Kajana bën betimin në...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Në Institucionin e Presidentit të Republikës u zhvillua sot ceremonia solemne e betimit të anëtares më të re të Prokurorisë së...

Kavajë/ SPAK dhe SHÇBA arrestojnë punonjësin e policisë për korrupsion

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ SPAK dhe SHÇBA, arrestojnë në kushtet e flagrancës 1 punonjës policie me detyrë specialist i Hetimit të Krimeve në Komisariatin e...

Ligji antimafia/ SPAK, konfiskim pasurive kriminale pas letërporosisë nga Holanda

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Pas letërporosisë nga autoritetet holandeze për disa shtetas që po hetohen nga prokuroria e Amsterdamit, Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe...

SPAK vendosi arrestin me burg/ Ndalohet avokati në Lezhë

TIRANË, 16 qershor/ATSH-A. Fortuzi/ Policia e Lezhës ka kapur avokatin 56-vjeçar me inicialet S. D, pasi dyshohet se përmes korrupsionit tentonte të lehtësonte masat...

SPAK: Kërkesa e OFL-së për sekuestrimin e 72 pasurive, e ligjshme

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Prokuroria Speciale Antikorrupsioni, SPAK, ka vlerësuar si të ligjshme kërkesën për sekuestrimin e 72 pasurive, nga 148 kërkesa në total. "Drejtoria e...

SPAK/ Krijohet seksioni kundër krimit të organizuar dhe ai kundër korrupsionit,...

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Prokurorët e Prokurorisë së Posaçme zhvilluan sot një mbledhje ku diskutuan mbi problemet që lidhen me nevojën për rritjet të efektivitetit...

Betimi i 3 prokurorëve të SPAK/ Kim: Të përshpejtohet progresi në...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim përshëndeti sot betimin e tre prokurorëve të SPAK-ut te Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ambasadorja...

KLP zgjedh tre prokurorët e rinj të SPAK, Kllapi, Prenci dhe...

TIRANË, 19 maj/ ATSH-Arbi Fortuzi/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur tre prokurorët e rinj për prokuror në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK),...

Dërgonin njerëz në SHBA me vizë false, SPAK kërkon arrest me...

TIRANË, 19 maj/ATSH-Arbi Fortuzi /- Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK)  ka vendosur të kërkoi arrest me burg për 15 të arrestuar nga 22 të ndaluarit...

Gara për SPAK/ KLP miraton procedurat e vlerësimit përfundimtar dhe renditjen...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur sot miratimin e projektvendimit “Për bashkimin e procedurave administrative të filluara mbi bazën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA