Ballina Etiketimet Silva Bino

Etiketim: Silva Bino

“Kapacitete ruajtje për 250 mijë doza vaksinash antiCovid”/ Bino: Vaksina bëhet...

TIRANË, 12 janar /ATSH/ Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino deklaroi sot se vaksina duhet bërë edhe nëse...

Vaksina kundër COVID-19/ Bino: Si fillim për personat me patologji dhe...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Silva Bino, shefja e departamentit të Epidemiologjisë pranë Institutit të Shëndetit Publik tha sot në një intervistë televizive se ka tre...

Epidemiologu Vilson Topulli humb jetën nga COVID-19, Bino: Ai ishte historia...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Epidemiologu Vilson Topulli është një tjetër mjek në vendin tonë i cili ka humbur jetën nga koronavirusi. Lajmi është bërë i ditur...

Mbyllja e klubeve të natës e ndalimi i muzikës pas orës...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/ - Nga sot hyn në fuqi Akti Normativ i cili ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, lounge bareve dhe çdo...

“Nuk ka shpërthime komunitare të virusit”/ Bino për ATSH-në: Të respektohen...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Silva Bino, përgjegjëse e departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik foli për Agjencinë Telegrafike...

“Virusi nuk është zhdukur”/ Bino: Duhet të jemi të përgjegjshëm, të...

TIRANË, 5 maj/ATSH-A. Fortuzi/ Virusi nuk është zhdukur. Me lehtësimin e masave shtrënguese, duhet të jemi më të përgjegjshëm për sjelljet individuale, që të...

Bino: Shqipëria nuk është pjesë e asnjë studimi për përdorimin e...

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Drejtuesja e departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, në një lidhje direkte...

Asnjë i prekur me COVID-19 në burgjet e vendit

TIRANË, 16 prill/ATSH/ Në asnjë institucion të vuajtjes së dënimit në vendin tonë nuk ka të infektuar me koronavirus. Shefja e Epidemiologjisë pranë Institutit të...

Bino: Qëllimi kryesor zbutja e kurbës, hetimi epidemiologjik deri në brezin...

TIRANË, 3 prill/ATSH- A. Fortuzi/ Shefja e departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino, ka theksuar sot, se hetimi epidemiologjik përmes tamponeve shërben...

Zv.drejtoresha e QSUT-së në krye të detyrës, Bino: Jo e infektuar...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë ka hedhur poshtë aludimet se zv/drejtoresha e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Danjela Nika është infektuar me COVID-19. Ekspertja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA