Ballina Etiketimet Shtrime

Etiketim: shtrime

SHBA – Sërish rënie e rasteve COVID-19 dhe shtrimeve në spital

UASHINGTON, 4 tetor /ATSH-DPA/ - SHBA ka raportuar një rënie të konsiderueshme të rasteve të reja COVID-19 dhe shtrimeve në spital për shkak të...

Mjeku Kraja: 230 pacientë të shtruar në spitale, të intubuar 13

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ "Në spitalet Covid 1 dhe 3 ndodhen të hospitalizuar 230 pacientë, në të 9 njësitë kryesore të tij, ndërsa të intubuar...

757 pacientë të shtruar nga COVID-19, 610 me oskigjeno-terapi

PRISHTINË, 21 gusht /ATSH/ Rritja e rasteve me COVID-19 ka rënduar tej mase gjendjen në QKUK dhe spitalet rajonale. Sipas njoftimit të ShSKUK-së, 757 pacientë...

Mjeku Kraja: 9 të shtruar në spital, të pavaksinuar më parë

TIRANË, 26 korrik/ATSH/ Prof. Dhimitër Kraja, mjek në Spitalin Infektiv në QSUT, gjatë mbledhjes së radhës të Komitetit Teknik të Ekspertëve, tha se "të...

COVID-19 – Shtrimet në spitalet kaliforniane në nivele rekord

LOS ANXHELES, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Një rritje rekord e infektimeve të reja po godet sistemin e kujdesit shëndetësor në Kaliforni, duke i shtyrë...

Mjeku Kraja: Të gjithë të shtruarit në spital të pavaksinuar

TIRANË, 19 korrik/ATSH/ Prof. Dhimitër Kraja, mjek në Spitalin Infektiv në QSUT, gjatë mbledhjes së radhës së Komitetit Teknik të Ekspertëve, ka bërë me...

COVID-19 – Portugalia regjistron rritje të papritur të numrit të pacientëve...

LISBONË, 13 korrik /ATSH-DPA/ - Numri i njerëzve në Portugali të shtruar në spital me Covid-19 është rritur në mënyrë dramatike dhe të papritur,...

Kalo: Mos nguroni të vaksinoheni, na ndihmon të dalim sa më...

TIRANË, 8 maj/ATSH/  Njëzet e katër orëshi i parë pas datës 8 mars 2020 që në Shërbimin e Urgjencës së Sëmundjeve Infektive në QSUNT,...

ITALI – Rritje e shtrimeve COVID-19 në spitale

ROMË, 19 prill /ATSH-ANSA/ - Në 24 orët e fundit, në Itali u regjistruan 8 864 raste pozitive COVID-19 dhe 316 viktima të lidhura...

ITALI – Rritje e mprehtë e vdekjeve dhe infektimeve ditore nga...

ROMË, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Në Itali u raportuan sot 17 083 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga dje që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA