Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: serbi

Majko reagon për foton e Vuçiç: Tregon se i pëlqen papajtueshmëria....

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko deklaroi sot se, "me publikimin e fotos së Republikës së Kosovës me flamurin serb,...

SERBI – Kufizime të pjesshme për shkak të COVID-19

BEOGRAD, 16 mars /ATSH-AA/ - Në Serbi prej sonte në orën 20:00, e deri të hënën më 22 mars, do të punojnë vetëm dyqanet...

​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

PRISHTINË, 8 mars/ATSH/- Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te fillimi i...

Dialogu me Serbinë/ Hoti: Bazë janë Kushtetuta, territori dhe njohja reciproke

PRISHTINË, 14 janar/ATSH/- Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti deklaron se marrëveshja përfundimtare me Serbinë, duhet të përfshijë njohjen reciproke ndërmjet dy vendeve. Hoti...

Dëgjesa mbi Ballkanin/ Cakaj vlerëson kongresmenin Engel: Një prej mbështetësve më...

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, vlerësoi sot fjalën e mbajtur prej kongresmenit Eliot Engel...

PODGORICË – Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët respektivë

PODGORICË, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Mali i Zi dhe Serbia dëbuan ambasadorët e tyre respektivë, një tension në rritje në marrëdhëniet tashmë të vështira...

Ministrja serbe refuzon Cakajn si “Qytetar Nderi” i Bujanocit: Akuzoi Serbinë...

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ Ministrja e Administratës Publike dhe Vetadministrimit Lokal, Marija Obradoviq, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Serbisë, ka folur për...

SERBI – Përkeqësohet situata në spitalet Covid-19

BEOGRAD, 13 nëntor /ATSH-ANSA/ - Në Serbi është përkeqësuar situata epidemiologjike me një rritje të vazhdueshme të infeksioneve dhe vdekjeve. Ministri serb i Shëndetësisë, Zlatibor...

Deklaratat e Vulin/ Pres që presidenti i Serbisë t’i kërkojë ndjesë...

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se pret që Presidenti i Serbisë të kërkojë në emër të Republikës së Serbisë ndjesë...

Takimi i Uashingtonit/ Kosova, qasje kurajoze dhe konstruktive në dialogun me...

TIRANË, 2 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se dialogu mbetet i vetmi instrument për të fituar çështjen e shtruar për zgjidhje dhe se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA