Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: serbi

Takimi i Uashingtonit/ Kosova, qasje kurajoze dhe konstruktive në dialogun me...

TIRANË, 2 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se dialogu mbetet i vetmi instrument për të fituar çështjen e shtruar për zgjidhje dhe se...

SHBA – Trump: Kosova dhe Serbia përparim real në bashkëpunimin ekonomik

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë duke e konsideruar atë si historike,...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm në funksion të stabilitetit në...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik, të negociuar nën udhëheqjen...

SHBA – Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH/ - Kosova dhe Serbia nënshkruan sot në Shtëpinë e Bardhë një marrëveshje për normalizimin ekonomik. Në ceremoninë e nënshkrimit të kësaj...

SHBA – Trump: Kosova dhe Serbia nënshkruan një marrëveshje historike

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi sot se Kosova dhe Serbia nënshkruan një marrëveshje historike. "Ekonomia mund t'i bashkojë njerëzit", tha...

“Më pranë shqiptarëve të Luginës së Preshevës”/Rama: Libra shkollorë shqip për...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/299675574641416/ TIRANË, 20 gusht /ATSH/ Shqiptarët në Serbi do të kenë mundësi të përdorin libra shkollorë nga Shqipëria. Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qeveria shqiptare...

Shahini: Mbështetje me libra shkollorë shqip për shqiptarët në Serbi

TIRANË, 20 gusht/ATSH/Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini në vijim të publikimit të disa prej punëve të mira të realizuara deri më...

COVID-19 – BE heq Malin e Zi dhe Serbinë nga lista...

BRUKSEL, 16 korrik /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian hoqi sot Malin e Zi dhe Serbinë nga lista e vendeve, udhëtarët e të cilëve janë të...

FRANCË – Samit virtual Serbi-Kosovë për rifillimin e dialogut

PARIS, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Serbia dhe Kosova do të rifillojnë sot dialogun e ndërprerë prej 18 muajsh, me një samit në videokonferencë i...

BRUKSEL – Dialogu Kosovë-Serbi rifillon më 12 korrik

BRUKSEL, 6 korrik /ATSH/ - Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të rifillojë më 12 korrik në Bruksel me Josep Borrell, Miroslav Lajçak, Avdullah...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA