Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Të zhdukurit në komunizëm/ Në Sarandë, zhvillohet një takim ndërgjegjësimi për...

Sarandë, 9 korrik /ATSH-Shkëlqim Hajno/ Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, organizoi të enjten në bashkinë e Sarandës një seancë informimi...

Ekspozita “E shkuara e pakryer” në Sarandë/ AIDSSH prezanton udhëzuesin për...

TIRANË, 8 korrik /ATSH – I. Vata/ Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit prezanton udhëzuesin për familjet e të zhdukurve në...

“Rasti i Sarandës, alarmant”/ Rama: Duhet të çonte në ndëshkimin penal...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama tha sot se "rasti i ngjarjes në Sarandë, duhet të çonte në ndëshkimin penal të të gjithë zinxhirit...

FOTO/ Saranda, destinacioni i 163 jahteve luksoze dhe velierave në janar-qershor...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Saranda një nga qendrat turistike më tërheqëse në jug të Shqipërisë, për turistët e vizitorët e shumtë po vizitohet nga jahtet...

Lirim i hapësirave bregdetare Vlorë, Himarë dhe Sarandë/ Procedohen 8 administratorë,...

TIRANË, 1 korrik /ATSH – I. Vata/ Vijon operacioni “Bregdeti ynë" për lirimin e hapësirave bregdetare të zaptuara në mënyrë të kundërligjshme. Gjatë këtij operacioni...

Ngjarja në Sarandë flagrante, përgjegjësi e drejtpërdrejtë e Policisë/ Efektivët kanë...

TIRANË, 29 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "rasti i ngjarjes në Sarandë është përgjegjësi e drejtpërdrejtë e Policisë, ndaj janë marrë...

Certifikohen 5 operatorët e parë të aktiviteteve detare/ Klosi: Turizmi detar...

TIRANË, 25 qershor /ATSH – I. Vata/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka marrë pjesë sot në një aktivitet në Sarandë ku...

Sezoni turistik/ Klosi në Sarandë: Objektivi, ofertë konkurruese me të gjitha...

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi theksoi sot se "objektivi ynë është që të jemi ofertë konkurruese me gjithë vendet...

“Bregdeti ynë”/ Vijon prishja e ndërtimeve pa leje në Ksamil, IKMT...

  TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Paralel me prishjen e ndërtimeve pa leje, që kanë uzurpuar hapësirat publike në Sarandë, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit po...

Fiskalizohen 192 subjekte në Sarandë/ Denaj: Reforma po sjell modernizimin e...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ 192 subjekte janë fiskalizuar deri tani në Bashkinë e Sarandës, ndërsa 143 subjekte janë në proces aplikimi. Lajmin e bëri të ditur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA