Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Manastirliu: Vijnë sot 50.000 doza të tjera vaksinash Pfizer

TIRANË, 2 gusht /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit në qendrën e re shëndetësore...

Denaj: Aeroporti i Sarandës, impakt në turizëm dhe zhvillimin ekonomik

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Aeroporti i Sarandës pritet të ketë një impakt të madh në rritjen e turizmit dhe zhvillimin ekonomik. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë,...

Hapet gara për ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar të Sarandës

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Pas hapjes së aeroportit të Kukësit dhe firmosjes së kontratës për atë të Vlorës, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë hapi sot...

Rreth 300 jahte dhe veliera ankorohen në Portin e Sarandës

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Hapja me kapacitet të plotë e lundrimeve të trageteve në Portin e Sarandës ka rritur fluksin e qarkullimit, duke shënuar mbi...

Masat antiCOVID, gjobë nga 1 milion lekë për 2 administratorë anijesh...

TIRANË 16 korrik /ATSH-I. Vata/ Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë ka ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë secili, 2 administratorë anijesh turistike dhe administratorin...

Meta vlerëson volejbollistë të dalluar sarandiotë të “Butrintit” dhe ekipit kombëtar

TIRANË, 11 korrik /ATSH – I. Vata/ Presidenti Ilir Meta, me anë të një ceremonie solemne të organizuar në qytetin e Sarandës, vlerësoi tre...

Meta viziton Shtëpinë e Fëmijëve Shkollorë “Vangjel Pulla” në Sarandë dhe...

TIRANË, 9 korrik /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta në vizitën që po zhvillon në qytetin e Sarandës është ndalur fillimisht në Shtëpinë e...

Të zhdukurit në komunizëm/ Në Sarandë, zhvillohet një takim ndërgjegjësimi për...

Sarandë, 9 korrik /ATSH-Shkëlqim Hajno/ Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, organizoi të enjten në bashkinë e Sarandës një seancë informimi...

Ekspozita “E shkuara e pakryer” në Sarandë/ AIDSSH prezanton udhëzuesin për...

TIRANË, 8 korrik /ATSH – I. Vata/ Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit prezanton udhëzuesin për familjet e të zhdukurve në...

“Rasti i Sarandës, alarmant”/ Rama: Duhet të çonte në ndëshkimin penal...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama tha sot se "rasti i ngjarjes në Sarandë, duhet të çonte në ndëshkimin penal të të gjithë zinxhirit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA