Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Kim në Sarandë: Pastrimi i mjedisit ka të bëjë me demokracinë,...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, kërkoi sot nga qytetarët që të tregohen të përgjegjshëm në respektimin...

FOTO/ Sarandë, vijojnë përgatitjet e fundit për fillimin e vitit të...

TIRANË, 8 shtator/ATSH/ Në bashkinë e Sarandës vijon puna për përgatitjet e fundit për fillimin e vitit të ri shkollor. Kryetari i bashkisë së Sarandës,...

Turizmi kulturor/ 12 milionë lekë për rehabilitimin e rrugës për në...

SARANDË, 1 shtator/ ATSH-Shkëlqim Hajno/ Në shtator nis rehabilitimi i rrugës për mbërritjen e autobusëve turistikë te Manastiri i 40 Shenjtorëve, monument kulture i...

Shkollat në Sarandë gati për 14 shtatorin/ Drejtori i Zyrës Arsimore...

SARANDË/ ATSH-Shkëlqim Hajno// -Me ristrukturimin e muajit korrik sipas një urdhëri të Ministrisë së Arsimit, të gjitha institucionet  e njësisë vendore të bashkisë Delvinë...

Sarandë/ Anija italiane e mbytur në Luftën II Botërore, aset turistik nënujor

SARANDË, 23 gusht/ATSH- Shkëlqim Hajno/- Një anije luftarake italiane e Luftës së Dytë Botërore ndodhet sot e kësaj dite e mbytur në Gjirin e...

FOTO-Rruga “Idriz Alidhima” me infrastrukturë të re/ Krybeashkiaku Gurma: Përmirëson ndjeshëm...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Qytetarët e Sarandës kanë tashmë  një rrugë më shumë të asfaltuar që lehtëson dhe përmirëson ndjeshëm lëvizjen e tyre dhe të...

Sarandë/ Rehabilitohet kompleksi i notit “Esat Mamaca”, kushte më të mira...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Kompleksi i Notit “Esat Mamaca” në Sarandë ka tashmë ambiente të rehabilituara për sportistët e qytetit bregdetar dhe jo vetëm. Kryetari i...

FOTO/ Rafting në lumin e Bistricës në Sarandë, adrenalina e kësaj...

TIRANË, 13 gusht /ATSH/ Sportet e ujit gjatë viteve të fundit në vendin tonë, janë kthyer në guida turistike mjaft të pëlqyera nga turistët...

FOTO/ Investimet infrastrukturore, nis faza e dytë e punimeve në lagjen...

TIRANË, 7 gusht /ATSH/ Kryetari i bashkisë së Sarandës, Adrian Gurma inspektoi sot fazën e dytë të punimeve në investimet infrastrukturore që po kryhen...

Balla: Ata që janë kundër listave të hapura, janë në anën...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se "ata që janë kundër vendimit pa kthim tashmë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA