Ballina Etiketimet Rrogozhine

Etiketim: Rrogozhine

Investimi 47 milionë lekë në rezervuarin e Okshtunit, 450 ha tokë...

Zgjerohen investimet e rëndësishme në sistemin e ujitjes dhe kullimit, lehtësohet puna e fermerëve, rritje prodhimit bujqësor vendas TIRANË, 11 maj /ATSH/ Rezervuari i Okshtunit,...

Nafta falas/ Ekonomi në Rrogozhinë: Për çdo fermer që punon tokën,...

TIRANË, 10 maj /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi gjatë takimit që zhvilloi me fermerët e njësisë administrative Lekaj, Rrogozhinë, u...

Rakipi me banorë të Rrogozhinës: Mbështetja masive, këmbanë e fitores së...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Kandidati i Partisë Socialiste me nr. 30 për qarkun e Tiranës, Ornaldo Rakipi zhvilloi një takim me banorët e Rrogozhinës, ku...

Kadastra përfundon regjistrimin fillestar të tokave bujqësore në Roskovec

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Pas disa muajve në terren dhe në zyrë është bërë e mundur nga Kadastra Shqiptare regjistrimi fillestar i tokave bujqësore, zona...

Veliaj nga Rrogozhina: 25 Prilli nuk është gallatë, ndaj mos votoni...

TIRANË, 18 prill/ATSH/ "Më 25 prill mos votoni memet, sepse nuk është për gallatë". Kështu tha Erion Veliaj, drejtuesi politik i PS-së për qarkun...

Veliaj në Rrogozhinë: PS e vetmja që mban premtimet; Investimet me...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ “Partia Socialiste është e vetmja parti që mban premtimet”. Kështu tha kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj nga Rrogozhina,...

Në përfundim rindërtimi i 145 banesave në Rrogozhinë/ Qytetarja-Ramës: Nuk e...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Rrogozhina është një nga zonat që u prek nga tërmeti i 26 nëntorit, ku procesi i Rindërtimit ka avancuar. Janë 236 banesa...

Rama zbulon mesazhin e Kurtit: Pas mjekëve, vaksinojmë mësuesit e Kosovës

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Qeveria shqiptare do të ndihmojë Kosovën për vaksinimin antikovid të mësuesve. Nga Rrogozhina, Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, "ne...

Nëse doni që të ndërpritet vaksinimi, shkoni votoni ata

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh se "nëse sot ne jemi, në këto kushte kur po vaksinojmë masivisht është një privilegj...

Vijon vaksinimi i të moshuarve/ Rama dhe Manastirliu në Rrogozhinë: Mbi...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Fushata e vaksinimit ka nisur prej ditësh dhe krahas mjekut të familjes, për të lehtësuar regjistrimin e qytetarëve është vendosur tashmë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA