Ballina Etiketimet Roma

Etiketim: roma

FUTBOLL – Interi barazon me Romën agresive, Milani shton epërsinë

ROMË, 11 janar /ATSH-DPA/ - Interi barazoi dje 2-2 në Romë dhe ndodhet tani tri pikë prapa kryesuesit AC Milan. "Ne patëm mundësinë ta përfundonim...

Kumbulla pranë “Romës”, sot pritet firma me verdhekuqtë

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ - Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla pritet të firmosë sot me skuadrën e Romës në kampionatin italian të futbollit,...

Marash Kumbulla pranë transferimit tek “Roma”

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Mbrojtësi shqiptar i Veronës Marash Kumbulla është pranë transferimit tek Roma. Në gjurmët e talentit shqiptar kanë qenë ekipe si Interi...

ITALI – Hotelet e Romës rënie 99% krahasuar me qershorin e...

ROMË, 24 korrik /ATSH-ANSA/ - Industria e turizmit në Romë vazhdon të vuajë nga pasojat e koronavirusit pandemik, përkundër faktit se shumë vende europiane...

Spiropali kujton themelimin e Romës: Për herë të parë në historinë...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali kujtoi sot themelimin e Romës, bërthamës së qytetërimit perëndimor. Në momentet kur gjithë...

SOFT NEWS – 50 taksistë transportojnë mjekët e Romës… falas!

ROME, 15 mars /ATSH-ANSA/ - Hapësirat e parkimit janë plot sepse asgjë nuk lëviz përreth, netët pa gjumë sepse lajmet nuk duket se po...

Pritet vetëm firma, Kajer mbrojtësi i ri i “Milanit”

TIRANË, 11 janar/ATSH-A. Fortuzi/-Simon Kajer është një mbrojtës i “Milanit”. Danezi ka mbërritur mëngjesin e sotëm në klinikën “La Maddonina” për të kryer vizitat...

“Roma” ndryshon pronar nga Pallotta tek Dan Friedkin

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ -Klubi i futbollit të Romës përgatitet të ndryshojë pronar. Bisedimet mes James Pallotta dhe Dan Friedkin për shitjen e klubit të...

Pellegrini te “Roma” deri në vitin 2024

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/-  Lorenzo Pellegrini pritet të rinovojë kontratën me "Romën" deri në vitin 2024. Forma e mirë e futbollistit ka bërë që...

Mungesa e hapësirave tek Napoli, Hysaj gjithnjë e më pranë Romës

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ - Elseid Hysaj është duke kaluar një sezon jo të mirë këtë vit me Napolin. Mbrojtësi, përvec dëmtimeve të shpeshta...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA