Ballina Etiketimet Renzi

Etiketim: renzi

ITALI – Renzi: Vaksinimi kundër COVID-19 të bëhet i detyrueshëm

ROMË, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Ish-kryeministri italian, Matteo Renzi bëri thirrje sot që vaksinimi kundër koronavirusit të bëhet i detyrueshëm, nëse dhe kur të...

ITALI – Renzi: Vala e madhe kaloi, të rihapemi

ROMË, 23 prill /ATSH-ANSA/ - Ne duhet të rihapemi, deklaroi sot ish-kryeministri italian, Matteo Renzi, lidhur me çështjen e rihapjes së vendit, pas kalimit...

ITALI – Renzi: Asnjë debat politik për koronavirusin, ta përballojmë të...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ - ''Asnjë polemikë tani. Të zbatohet për të gjithë! Ne ndjekim atë që thotë shkenca'', shkruan sot në Twitter ish-kryeministri...

ITALI – Renzi: Conte nuk krijon dot një qeveri të re...

ROMË, 18 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ish-kryeministri dhe drejtuesi i partisë ''Italia Viva'' (IV), Matteo Renzi deklaroi se çdo përpjekje për të formuar një qeveri...

FOKUS – Debatet mbi reformën në drejtësi kërcënojnë koalicionin qeveritar italian

ROMË, 7 shkurt /ATSH-DPA/ - Një konfrontim i ashpër mbi reformën në drejtësi, i nxitur nga ish-kryeministri Matteo Renzi, kërcënoi stabilitetin e qeverisë tashmë...

ITALI – Di Maio: Renzi? Nuk është problem

ROMË, 17 shtator /ATSH-ANSA/ - Asnjë surprizë dhe padyshim që për ne nuk është problem, sepse dinamikat e partive nuk na kanë interesuar kurrë,...

ITALI – Renzi formon parti të re

ROMË, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Ish-kryeministri italian, Matteo Renzi ka bërë publike planet e tij për t'u larguar nga Partia Demokratike (PD) dhe formimin...

ROMË – Renzi: Nëse ikën Salvini Italia kthehet në qendër të...

ROMË, 27 gusht /ATSH-ANSA/- Europa duhet të ndryshojë linjën e saj ekonomike tashmë. Gjermania ka shënuar recession, pasi eksporti nuk është i mjaftueshëm. Brexit...

ROMË – Renzi: Italia rrezikon recesionin në rast zgjedhjesh në vjeshtë

ROMË, 13 gusht /ATSH-AFP/ - Italia rrezikon të zhysë në recesion në rast zgjedhjesh në vjeshtë, paralajmëroi sot ish-kryeministri, Matteo Renzi duke kërkuar formimin...

ITALI – Renzi: Një marrëveshje qeverisëse PD-L5Y e pamundur

ROMË, 30 prill /ATSH-DPA/ - Një marrëveshje mes Lëvizjes Pesë Yjet (L5Y) dhe Partisë Demokrate (PD, e majtë) për t’i dhënë fund krizës për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA