Ballina Etiketimet Real

Etiketim: real

SOFT NEWS – Atletiko ”thërmon” Realin e Zidanit 7-3

MADRID, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Ekipi i “Atletiko Madrid” mposhti “Realin” e Zidanit me rezultatin 7-3 falë Diego Costas, autori i katër golave para...

FUTBOLL – Real kërkon Neymar, ofron Bale dhe 90 milionë euro

MADRID, 23 korrik /ATSH-ANSA/ - Destinacioni perfekt i Neimar mbetet “Barcelona” por në të ardhmen e talentit brazilian mund të jetë Real Madridi”. Sipas gazetës...

FUTBOLL – Ceballos largohet nga Reali drejt Arsenalit

ROMË, 18 korrik /ATSH-ANSA/ - Dani Ceballos është gati një lojtar i “Arsenalit”, njofton “Daily Star”, sipas të cilit mesfushori spanjoll është shumë pranë...

FUTBOLL – Zvogëlohen mundësitë e Realit për Pogba

MADRID, 18 korrik /ATSH-ANSA/ - Për klubin spanjoll të “Real Madrid” komplikohet çështja për marrjen e Paul Pogba. Mesfushori aktual i “Mançester Junajtid” mbetet në...

LONDËR – Marrëveshje Real-Chelsea, 146 milionë euro për Hazard

LONDËR, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Klubi spanjoll i “Real Madridit” arriti sot një marrëveshje me mesfushorin e “Chelsea”, Eden Hazard, për një shumë që...

FUTBOLL – Ramos: Dua të mbyll karrierën tek Real

MADRID, 30 maj /ATSH-ANSA/ - Mjaftoi një konferencë për shtyp për të mbyllur të gjitha zërat që shpreheshin se Sergio Ramos ishte në prag...

FUTBOLL – Zidane: Dështimi i Barcelonës nuk justifikon sezonin e Realit

MADRID, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Zinedine Zidane theksoi sot se eliminimi i pabesueshëm i “Barcelonës” në Ligën e Kampionëve nuk e përmirëson sezonin e...

FUTBOLL – “Atletiko” dhe “Reali” luftojnë për vendin e dytë

MADRID, 12 prill /ATSH-AFP/ - Shtatë ditë nga përfundimi i kampionatit spanjoll, dy rivalët madrilenë, “Atletiko” dhe “Reali” janë duke luftuar njëri-tjetrin për të...

FUTBOLL – Dëmtohet mesfushori i “Realit”, mungon disa javë

TIRANË, 7 janar/ATSH/ - Mesfushori gjerman i “Real Madridit”, Toni Kros ka pësuar një tjetër dëmtim dhe mund të mungojë për disa javë nga...

U dërgua në tribunë në Romë, Isko mendon largimin nga Reali

TIRANË, 29 nëntor /ATSH/ - Pas largimit të Ronaldos verën e shkuar, "Real Madrit" rrezikon të humbë një tjetër yll. Rezultateve zhgënjyese të këtij fillim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA