Ballina Etiketimet Raste

Etiketim: raste

UELLINGTON – Zelanda e Re humbet statusin ”pa Covid-19” pas më...

UELLINGTON, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Zelanda e Re njoftoi katër raste të reja me Covid-19, pas më shumë se 100 ditësh pa asnjë rast...

STUDIM – Numri i rasteve me COVID-19 në Itali është më...

ROMË, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Gjashtë herë më shumë persona, nga sa janë regjistruar zyrtarisht, mund të jenë infektuar me COVID-19 në Itali, sipas...

FOKUS – Mbi 18 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

NJU JORK, 2 gusht /ATSH-AA/ - Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në 18 milionë, sipas...

MELBURN – Riforcohen masat kufizuese për shkak të rritjes së rasteve...

MELBURN, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Australia riforcoi sot kufizimin e vendosur që prej disa javësh në Melburni, qyteti i dytë më i madh, për të...

MEKSIKË – Sërish numër rekord rastesh me COVID-19, 9 556 në...

MEKSIKO, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Meksika regjistroi dje për të dytën ditë radhazi një rekord kontaminimesh me coronavirusin e ri, me 9 556 raste...

POLONI – Rritje rekord e numrit të rasteve me Covid-19

VARSHAVË, 1 gusht /ATSH-PAP/ - Numri i infeksioneve të konfirmuara të koronavirusit në Poloni u rrit me 658 që nga mëngjesi i së premtes,...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 92 raste të reja, 4 humbje jete...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ 4 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale...

FOKUS – Mbi 17 milionë raste me COVID-19 në botë

PARIS, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Më shumë se 17 milionë raste me koronavirusin e ri janë regjistruar zyrtarisht në botë, më shumë se gjysma...

GJERMANI – RKI: Rritja e rasteve me Covid-19 shqetësuese

BERLIN, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Instituti gjerman i Epidemiologjisë dhe Mbikëqyrjes së Shëndetit ''Robert Koch'' (RKI) ngriti alarmin për një rritje të rasteve të...

IRAN – Arrin në 291 172 numri i rasteve me COVID-19,...

TEHERAN, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Irani ka regjistruar 2 333 raste me COVID-19 dhe 216 të vdekur në 24 orët e fundit, njoftoi zëdhënësja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA