Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Rama uron vitin e ri akademik: Rritje e cilësisë së arsimit...

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Në nisje të vitit të ri akademik, Kryeministri Edi Rama përsëriti sot angazhimin e vazhdueshëm për rritjen e cilësisë së arsimit...

Fëmijët nga Afganistani surprizojnë Ramën me pikturën e veçantë

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Dy të rinj afganë për të shprehur mirënjohjen e mikpritjes nga Shqipëria dhe Amerika, bën një gjest mjaft domethënës. Ata vizituan...

Rama publikon pamjet: Kantieri i Unazës së Madhe të Tiranës po...

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Unaza e Madhe e Tiranës është një vepër e rëndësishme për banorët e kryeqytetit, por edhe për të gjithë udhëtarët...

Rama për revistën franceze “Beaux-Arts Magazine”: Shqipëria, vendi im si askush...

TIRANË, 17 tetor/ATSH/ - Shqipëria, vendi im si askush tjetër, thotë kryeministri Edi Rama në një intervistë ekskluzive për revistën e njohur franceze “Beaux-Arts...

Bonusi i bebes, mbi 100 mijë të porsalindur e kanë përfituar...

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Mbi 100,000 të porsalindur kanë përfituar bonusin e bebes nga janari 2019. Lajmin e bëri të ditur sot kryeministri Edi Rama. "Mbi...

Maratona e Tiranës, Rama: Traditë e re që rikthehet pas vitit...

TIRANË, 17 tetor/ATSH/ Maratona e Tiranës, ngjarja më e madhe sportive e vitit me edicionin e saj të 5-të, po zhvillohet sot në kryeqytet. Kryeministri...

Programi Kombëtar i Arteve dhe Zejeve nga viti që vjen shtrihet...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/ Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” u shndërrua sot në një panair modest arti, organizuar nga shkollat artistike në vend. Kryeministri Edi Rama e...

Lejet e drejtimit me kufizim afati vlefshmërie, Rama: Nga nëntori tarifa...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Rreth 30 mijë aplikantë në vit rinovojnë lejedrejtimin me kufizim afati vlefshmërie nga mosha apo specifikat shëndetësore, në vetëm 2, 3...

Zgjatja e mandatit të Vetting-ut, Rama: Reforma në Drejtësi nuk negociohet....

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste se, “zgjatja e mandatit të organeve të Vetting-ut është...

Shqipëria me satelitë dhe dronë inteligjentë, forcim i kontrollit mbi territorin

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot pas mbledhje së kryesisë së Partisë Socialiste se, Shqipëria do të ketë satelitë dhe do t’i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA