Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Mbledhja e parë e mandatit të tretë, Rama: Çdo anëtar i...

  TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot mbledhjen e parë të qeverisë në këtë mandat të tretë ku kërkoi respektimin e Kodit Etik...

Krijohet Agjencia për Media dhe Informim

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për krijimin e Agjencisë për Media dhe Informim. Kjo agjenci bazohet në disa modele të suksesshme...

Dita Botërore e Pastrimit, Rama: Qeveria e re do t’i përkushtohet...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Sot është Dita e Botërore e Pastrimit, në të cilën synohet të mobilizohen qytetarët, institucionet, bizneset në aksione pastrimi (dhe jo...

Kurti e fton për vizitë në Kosovë, Rama: Sapo të kthehem...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i ka dërguar letër urimi Edi Ramës, me rastin e zgjedhjes për herë të tretë...

Rama-Bashës: Jemi të gatshëm të diskutojmë për të gjitha, reformën territoriale...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama në mbyllje të seancës maratonë të diskutimit të programit qeverisës të 4 viteve të ardhshme iu përgjigj disa...

Rama takon këngëtarin: Super Ermal Meta e nis turin nga Tirana...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Këngëtari shqiptar Ermal Meta do të mbajë sonte koncertin në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot...

Rama në seancë pas kërkesës së demokratëve: I gatshëm të...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama erdhi në seancën plenare në Kuvend pas kërkesës së deputetëve të Partisë Demokratike se kryeministri duhet të ishte...

Rritje e pagave për bluzat e bardha, mësuesit dhe administratën, plan...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ "Pagat e bluzave të bardha, mjekëve, infermierëve, mësuesve dhe edukatorëve përgjatë mandatit të tretë të kësaj mazhorance do të njohin një...

Programi i mandatit të tretë qeverisës, investimet nga “Korridori blu” te...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ "Investimet në turizëm do të hyjnë në një fazë realisht historike për nga shumëfishimi gjatë kësaj dekade duke filluar me...

“Ballkani i Hapur”, mekanizmi për të përshpejtuar ndërtimin e institucioneve evropiane...

TIRANË 16 shtator /ATSH-I.Vata/ Kryeministri Edi Rama ndërsa prezantoi sot para Kuvendit programin qeverisës për mandatin e tretë, u ndal edhe te nisma “Ballkani...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA