Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Rama në Kajro, pritet nga Presidenti Abdul-Fattah Sisi

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Kajro, Egjipt u prit në takim nga Presidenti i Republikës Arabe të Egjiptit, Abdul-Fattah...

Rama në Kajro, pritet nga homologu Madbouly

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Kajro, Egjipt. Kryeministri Rama u prit në një ceremoni shtetërore nga Kryeministri...

Lagjja e re në Laç, hapen së shpejti dyert për familjet...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Lagjja e re qendrore e qytetit të Laçit, me 524 apartamente, 37 njësi shërbimi, 375 vendparkime, qendër tregtare, njësi shërbimi e...

Tabaku: Qeveria do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit

TIRANË 23 tetor /ATSH-I.Vata/- Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku deklaroi sot se qeveria do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit, që t'i çojë para...

Menaxhimi i mbetjeve, Rama: Asnjë buxhet bashkiak nuk do miratohet pa...

TIRANË, 22 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot se këshillat bashkiakë nuk do të kalojnë asnjë buxhet të bashkive, nëse nuk prashikohen qartë...

Bardhi: Pa pastruar politikën, nuk mund të pastrohet territori

TIRANË 22 tetor /ATSH-I.Vata/ Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi reagoi ndaj deklaratave të Kryeministrit Edi Rama në takimin me kryebashkiakët për...

Bubq, rreth 200 familje në banesat e rindërtuara më 26 nëntor

  TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Ky 26 nëntor, plot 2 vjet pas tragjedisë që e goditi shumë fort vendin tonë, do të jetë dita e kthimit...

Evakuimi nga Afganistani i 57 personave të lidhur me sportin, presidenti...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka falënderuar Kryeministrin Edi Rama dhe Emirin e Katarit, Sheik Tamim bin Hamad Al Thani për...

Qukës-Qafë-Plloçë 70 % e realizuar, perspektivë e re zhvillimit rural në...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Rreth 70 % të punimeve janë kryer deri tani në projektin e ndërtimit të aksit Qukës-Qafë-Plloçë, pjesë e korridorit të 8-të. Kryeministri...

30-vjetori i UNDP në Shqipëri, Rama: Rol të rëndësishëm në zhvillimin...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, në 30 vite shumë gjëra janë bërë nga bashkëpunimi mes UNDP dhe qeverisë, teksa shtoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA