Ballina Etiketimet Qytetare

Etiketim: qytetare

Xhaçka: Prioritet reformimi dhe modernizimi i shërbimeve për shqiptarët jashtë vendit

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ Reformimi dhe modernizimi i shërbimit konsullor dhe përmirësimi i shërbimeve për bashkatdhetarët tanë kudo nëpër botë, është prioritet i Ministrisë për...

Nuk zbatuan regullat antiCOVID/ Masë administrative për 908 shtetas

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, në të...

Sondazhi/ PS do të fitonte sot e vetme me 52 %...

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Nëse shqiptarët do të thirreshin sot për të votuar, Partia Socialiste do të dilte forcë e parë politike. Sondazhi i dytë i...

Për Lulin Tirana nuk priti 7-8 vjet, e hoqi për 4...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama publikoi sot një video me opinione të qytetarëve të ndryshëm, të cilëve u drejtohet pyetja se "çfarë do...

Nuk zbatuan masat antiCOVID/ Ndëshkohen 500 qytetarë

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Rreth 500 qytetarë janë ndëshkuar me masë administrative nga Policia e Shtetit që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapjes...

KQZ apel qytetarëve: Verifikoni emrin në listën e zgjedhësve dhe vendndodhjen...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve fton të gjithë qytetarët me të drejtë vote të verifikojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve, si...

Protokollet antiCovid/ Masa administrative 1325 qytetarëve për mosmbajtje maske në 2...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Policia e Shtetit ndëshkoi me masë administrative 3.000 lekë, 1325 qytetarë, pasi u konstatuan duke lëvizur pa maskat mbrojtëse, gjatë dy...

Justina Aliaj drejt shërimit nga COVID: Nuk do i harroj kurrë...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar videomesazhin e artistes së njohur Justina Aliaj, e cila prej ditësh po trajtohet në spitalin Infektiv...

COVID-19/ Tomini: Të gjitha strukturat shëndetësore në kapacitete të plota, qytetarët...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Specialistja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini, duke folur për situatën e COVID-19 në vend tha sot se “të gjitha...

Manastirliu apel qytetarëve: Qëndroni në shtëpi për festat e nëntorit

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, i bëri apel sot qytetarëve që për festat e 28-29 nëntorit të qëndrojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA