Ballina Etiketimet Qytetare

Etiketim: qytetare

Karçanaj: Në një vit, e-Albania u ka kursyer 1.36 milionë euro...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/- “Platforma e-Albania ka kursyer para dhe kohë për qytetarët dhe ekonominë shqiptare". Kështu thotë drejtoresha e Agjencisë Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit,...

FOTO – Një strehë dhe ushqim i ngrohtë/ Bashkia vijon të...

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Ditët e ftohta dhe të acarta që kanë përfshirë vendin mund të jenë fatale për njerëzit që sot nuk kanë asnjë...

FOTOT / Strehë dhe një ushqim i ngrohtë, 33 persona kalojnë...

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/- Janë 33 persona në situatë rruge që mbrëmjen e kaluan në qendrat sociale. Shërbimet e Policisë Bashkiake, së bashku me shërbimet sociale...

Rritja e rasteve me COVID-19/ Manastirliu apel qytetarëve: Zbatoni masat, t’i...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u bëri apel sot qytetarëve të zbatojnë rregullat, për të kufizuar përhapjen e...

Xhaçka: Prioritet reformimi dhe modernizimi i shërbimeve për shqiptarët jashtë vendit

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ Reformimi dhe modernizimi i shërbimit konsullor dhe përmirësimi i shërbimeve për bashkatdhetarët tanë kudo nëpër botë, është prioritet i Ministrisë për...

Nuk zbatuan regullat antiCOVID/ Masë administrative për 908 shtetas

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, në të...

Sondazhi/ PS do të fitonte sot e vetme me 52 %...

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Nëse shqiptarët do të thirreshin sot për të votuar, Partia Socialiste do të dilte forcë e parë politike. Sondazhi i dytë i...

Për Lulin Tirana nuk priti 7-8 vjet, e hoqi për 4...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama publikoi sot një video me opinione të qytetarëve të ndryshëm, të cilëve u drejtohet pyetja se "çfarë do...

Nuk zbatuan masat antiCOVID/ Ndëshkohen 500 qytetarë

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Rreth 500 qytetarë janë ndëshkuar me masë administrative nga Policia e Shtetit që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapjes...

KQZ apel qytetarëve: Verifikoni emrin në listën e zgjedhësve dhe vendndodhjen...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve fton të gjithë qytetarët me të drejtë vote të verifikojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve, si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA