Ballina Etiketimet Qytet

Etiketim: qytet

Tirana përzgjidhet si histori suksesi në Samitin e UNICEF-it për Qytetet...

- Veliaj: Do vazhdojmë të ndërtojmë një kënd lojërash çdo muaj- TIRANË, 16 tetor/ATSH/- Tirana është përzgjedhur nga UNICEF-i si histori suksesi për punën që...

Foto/ Kamera dixhitale për monitorimin e qytetit të Krumës

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Në komisariatin e policisë në Has u përurua sistemi i monitorimit non stop 24 orë, me kamera dixhitale i qytetit të...

“Stafetë lapidarësh”, përkujtohet 75-vjetori i çlirimit të Gjirokastrës

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ "Stafetë lapidaresh" ishte aktiviteti i organizuar sot në Gjirokastër në kuadër të përkujtimit të 75-vjetorit të çlirimit të qytetit të gurtë. Në...

Gjirokastër/ Aksion për pastrimin e fshatrave dhe lagjeve të qytetit

TIRANË, 26 gusht /ATSH/- Bashkia e Gjirokastrës vijon aksionin për pastrimin dhe mirëmbajtjen e hapësirave publike në fshatra dhe lagje të qytetit të gurtë. Punonjësit...

Bashkia e Sarandës apel qytetarëve: T’u ofrojmë pushuesve qytet të pastër

TIRANË, 23 gusht/ATSH/ Qyteti bregdetar i Sarandës çdo ditë e më shumë po ofron një mjedis të pastër për qytetarët dhe pushuesit e shumtë...

Aksion pastrimi në kanalin e Çukës/ Klosi: Saranda, destinacion i mbi...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ - Të rinjtë e Smile Albania dhe bashkia e Sarandës kanë nisur një aksion pastrimi në kanalin e Çukës. Gjatë punës për...

Kryebashkiaku i Kavajës apelon qytetarët: T’i rikthejmë dinjitetin qytetit

TIRANË, 17 gusht/ATSH/- Kryetari i bashkisë së Kavajës, Redjan Krali, i bëri apel sot të gjithë qytetarëve kavajas të sensibilizohen për të mbajtur pastër...

Asnjë sekondë pushim, Demo: Papastërtia dhe sinjalistika rrugore, dy nga 1260...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/- Kryetari i ri i bashkisë së Beratit, Ervin Demo ka nisur aksionin për pastrimin e qytetit , sinjalistikën rrugore dhe ndriçimin. Papastërtia...

SOFT NEWS – Vjenezët refuzojnë metronë me… aromë!

VJENË, 5 gusht /ATSH-AFP/ - Autoriteti Austriak i Transporteve njoftoi sot se do të hiqte dorë nga përhapja e aromave të ndryshme në metro,...

SOFT NEWS – Hapi i pazakontë i transportit publik… falas!

DYSELDORF, 11 korrik /ATSH-DPA/ - Këshilli bashkiak i qytetit gjerman, Rhineland ka në plan të votojë për marrjen e hapit të pazakontë të ofrimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA