Ballina Etiketimet Qytet

Etiketim: qytet

Muzeu i Përmetit, destinacion i rëndësishëm arkeologjik dhe kulturor

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Muzeu vendor i Përmetit po i rikthehet qytetit si një pasuri e çmuar dhe unikale. Bashkia e Përmetit bën të ditur se...

Brisbane kandidati më i mundshëm për Lojërat Olimpike 2032

LOZANE, 25 shkurt /ATSH-AA/ - Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) njoftoi se qyteti australian i Brisbane është zgjedhur "partner i preferuar" për pritjen e Lojërave...

FOTO/ Gjirokastra nën magjinë e dritave festive

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Një dekor i veçantë plot ngjyra i ka dhënë qytetit të gurtë të Gjirokastrës këtë fundvit një bukuri magjepsëse për festat...

Agjencia europiane e lajmeve rendit Tiranën mes 5 qyteteve që duhen...

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Me shumicën e shteteve anëtare të Bashkimit Europian dhe Zonës Shengen në “lockdown” dhe vendosjes së ndalimit të hyrjeve, udhëtarët e...

Nga hapja e kufijve e deri tek lejet për lëvizjen e...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Në përgjigje të pyetjeve të qytetarëve, Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se hapja e kufijve mund të ndodhë para muajit...

VIDEO/Vlorë, fëmijët ‘pushtojnë’ Lungomaren

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Rrugët e qytetit bregdetar të Vlorës, sidomos shëtitorja Lungomare gjallëronte sot nga zërat e fëmijëve. Pas vendimit të qeverisë për të lejuar...

COVID-19 – Kina mbyll një tjetër qytet

PEKIN, 8 prill /ATSH-ANSA/ - Frika për një valë të dytë të infeksioneve me COVID-19 në Kinë po përqëndrohet aktualisht në provincën veriore të...

VIDEO/ Vlora edhe sot me rrugë të boshatisura, qytetarët respektojnë masat...

  TIRANË, 3 prill/ATSH/ Banorët e qytetit bregdetar të Vlorës vijojnë të respektojnë masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Agjencia Telegrafike Shqiptare sjell...

GJERMANI – BMW përkrah idenë e qyteteve me më pak makina

MYNIH, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kryetari i bordit mbikqyrës së BMW-së, Oliver Zipse ka dhënë miratimin e tij për më pak trafik në qendrat...

Punonjësit e mirëmbajtjes, ndërhyrje në çdo lagje të Urës Vajgurore

TIRANË, 30 tetor/ATSH/Punonjësit e bashkisë së Urës Vajgurore po kujdesen për një qytet sa më të pastër dhe të gjelbëruar në çdo lagje. Kryetarja e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA