Ballina Etiketimet Qytet

Etiketim: qytet

FOTO- Puka, qyteti i luleve dhe hapësirave të gjelbra

TIRANË, 3 mars/ATSH/- Puka njihet si një prej qyteteve më të pastra dhe me gjelbërim masiv, i cili në dy vitet e fundit ka...

Punonjësit e mirëmbajtjes, ndërhyrje në çdo lagje të Tiranës

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Punonjësit e bashkisë së Tiranës po kujdesen për një qytet sa më të pastër dhe të gjelbëruar në çdo lagje të...

PEKIN – Shndërrimi i “kryeqytetit të shiut acid” në “qytet lulesh”

PEKIN, 5 dhjetor /ATSH/ - Qyteti Liuzhou është baza më e madhe industriale e Rajonit Autonom Guangxi-Zhuang të Kinës Jugore, sipas CRI-së. Në vitet '80-'90...

SOFT NEWS – Qyteti që po kërkon të humbë 100 000…...

MADRID, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Në Naron mund të jenë me mijëra ata që i janë rikthyer sportit duke anashkaluar nga menuja ditore proshutat,...

Gjirokastër, përkujtohet 74-vjetori i çlirimit të qytetit

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ - Në Gjirokastër u zhvillua sot ceremonia e 74-vjetorit të çlirimit të qytetit nga pushtuesit nazi-fashistë. Në ceremoninë e organizuar ishte i...

SOFT NEWS – Pas 65 vitesh mbaron një qytet prej… kartoni!

NUREMBERG, 9 shtator /ATSH-DPA/ - Një 78-vjeçar gjerman ka përfunduar një qytet të bërë prej kartoni, që filloi ta ndërtonte mbi gjashtë dekada më...

Foto-Punonjësit e mirëmbajtjes, kujdes për gjelbërimin e Tiranës

TIRANË 17 gusht/ATSH/- Punonjësit e bashkisë së Tiranës po kujdesen për një qytet sa më të pastër dhe të gjelbëruar. Kështu, ditën e sotme punonjësit e...

SIRI – Ushtria turke rrethon qendrën e Afrinit

ANKARA, 13 mars /ATSH-AA/ - Ushtria turke njoftoi sot se në kuadër të operacionit "Dega e ullirit", nga dita e djeshme është rrethuar edhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA