Ballina Etiketimet Projekt

Etiketim: projekt

Projekti Lungomare 2/ Transformim i zonës së portit, Pyllit të Sodës...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Në qytetin e Vlorës ka përfunduar pasditen e sotme konsulta me publikun për prezantimin e gjithë projektit Lungomare 2. Kryetari i bashkisë...

RUMANI – SHBA-ja zëvendëson Kinën në një projekt bërthamor

BUKURESHT, 9 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja do të nënshkruajë sot një kontratë për të financuar në vend të Kinës ndërtimin e dy njësive të...

SUEDI – Braktiset një projekt i madh rafinerie, kritikuar nga ekologjistët

STOKHOLM, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Një projekt i rëndësishëm për zgjerimin e rafinerisë më të madhe të Skandinavisë, kritikuar nga militantja suedeze, Greta Thunberg...

Pukë/ Ndriçim përmes energjisë eficiente, Gjonaj: Projekte me impakt pozitiv tek...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Banorët e rrugës Zezaj në Pukë kanë tashmë ndriçim, falë një projekti të bashkisë për funksionimin e ndriçimit përmes energjisë eficiente. Kryetari...

BERLIN – Gjermania dhe Franca përshpejtojnë projektet për mbrojtjen

BERLIN, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Gjermania dhe Franca do të përshpejtojnë zhvillimin e një avioni të ri ushtarak europian, si edhe të një droni...

Prezenca e OSBE-së nis projektin e transparencës në sistemin e prokurimit...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/  Prezenca e OSBE-së në Shqipëri nisi më 1 shtator 2020, një projekt që synon forcimin e kapaciteteve dhe rritjen e transparencës...

Projekti “Bashki të Forta”, partner i denjë në disa sektorë në...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit Emiriana Sako zhvilloi sot një takim me drejtuesen për Qeverisjen Vendore dhe Sektorin e Shëndetësisë në...

Nga Cërriku në Roskovec/ Mbështetje bashkive për ndërtimin e këndeve të...

TIRANË, 26 gusht /ATSH/ GIZ mbështet bashkitë partnere për të përmirësuar hapësirat e gjelbra dhe rikrijuese për fëmijët dhe moshat e treta. Projekti i GIZ...

Pogradec, së shpejti një tjetër kantier i madh i Rilindjes Urbane,...

TIRANË,  20 gusht/ATSH/ Pogradeci është një atraksion i përhershëm turistik ku me hijeshinë e liqenit, natyrën, kulturën, historinë, kulinarinë, tërheq turistë të shumtë vendas...

FOTO/ Rikonstruksioni i rrugës në Rrogozhinë, impakt në turizëm dhe lehtësi...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/Kryetarja e bashkisë Rrogozhinë, Antonela Dedej e shoqëruar nga administratori i njësisë Kryevidh dhe supervizori inspektuan rrugën që do të asfaltohet në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA