Ballina Etiketimet Poloni

Etiketim: Poloni

FOKUS – Polonia kërkon samit të jashtëzakonshëm për Bjellorusinë

VARSHAVË, 10 gusht /ATSH-PAP/ - Kryeministri polak Mateusz Morawiecki u ka bërë thirrje krerëve të Komisionit Europian dhe Këshillit Europian që të mblidhen në...

POLONI – Szczerki: Kontratë me SHBA-në për rritjen e pranisë ushtarake...

VARSHAVË, 8 gusht /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të nënshkruajë një kontratë për të forcuar praninë ushtarake amerikane në Poloni...

POLONI – Kaczynski: Riorganizim dhe ndryshim i madhësisë së kabinetit qeverisës

VARSHAVË, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Kreu i partisë qeverisëse të Polonisë, Ligj dhe Drejtësi (PiS), Jaroslaw Kaczynski, njoftoi sot riorganizimin dhe ndryshimin e madhësisë...

POLONI – Sërish rekord rastesh të reja me COVID-19

VARSHAVË, 4 gusht /ATSH-PAP/ - Numri i infeksioneve të konfirmuara koronavirus në Poloni u rrit me 680 që nga dita e djeshme, sërish një...

POLONI – Gjykata e Lartë konfirmon vlefshmërinë e zgjedhjeve presidenciale

VARSHAVË, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Gjykata e Lartë polake i shpalli të vlefshme zgjedhjet presidenciale 2020, njoftoi sot Dhoma e Kontrollit të Jashtëm dhe...

VARSHAVË – Polonia gjobit “Gazprom” për mungesë bashkëpunimi për “Nord Sream...

VARSHAVË, 3 gusht /ATSH-PAP/ - Zyra Polake e Konkurrencës dhe Mbrojtjes së Konsumatorit ka gjobitur 47 milionë euro gjigantin rus të gazit “Gazprom” për...

POLONI – Rritje rekord e numrit të rasteve me Covid-19

VARSHAVË, 1 gusht /ATSH-PAP/ - Numri i infeksioneve të konfirmuara të koronavirusit në Poloni u rrit me 658 që nga mëngjesi i së premtes,...

VARSHAVË – Morawiecki: Karantinë e detyrueshme për disa ardhje ndërkombëtare

VARSHAVË, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Polonia mund të rivendosë karantinë të detyrueshme për personat që udhëtojnë drejt vendit nga disa destinacione të caktuara ndërkombëtare,...

POLONI – Arrestohet me dyshimin për korrupsion ish-ministri i Transporteve

VARSHAVË, 20 korrik /ATSH-PAP/ - Ish-ministri polak i Transporteve, Slawomir N. u arrestua me akuzën për korrupsion, madje edhe duke drejtuar një grup të...

POLONI – Trzaskowski njofton krijimin e një lëvizjeje qytetare

VARSHAVË, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Kryetari liberal i Bashkisë së Varshavës, Rafal Trzaskowski, i cili humbi ngushtësisht zgjedhjet presidenciale më 12 korrik, njoftoi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA