Ballina Etiketimet Poloni

Etiketim: Poloni

Polonia rikuperon mbi 500 vepra arti të humbura gjatë LIIB

VARSHAVË, 20 shtator /ATSH-PAP/ - Që nga viti 2015, Polonia ka rimarrë mbi 500 vepra arti të humbura gjatë Luftës Botërore në territorin e...

Policët polakë përdorin makinat e sekuestruara… bandave të drogës!

VARSHAVË, 16 shtator /ATSH-PAP/ - Oficerët e policisë në Gdansk tani mund të lëvizin me një BMW, dikur në pronësi të shpërndarësve të drogës,...

VARSHAVË – Kaczynski: Nuk ka Polexit, e ardhmja e Polonisë në...

VARSHAVË, 15 shtator /ATSH-PAP/ - Jaroslaw Kaczynski, zëvendëskryeministri dhe udhëheqës i partisë në pushtet ''Ligj dhe Drejtësi'' (PiS), deklaroi se e sheh të ardhmen...

VARSHAVË – Polonia e cilëson “agresion” vendimin e BE-së për sanksione...

VARSHAVË, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Zëvendësministri polak i Drejtësisë, Sebastian Kaleta e cilësoi sot agresion kërkesën e Komisionit Europian në Gjykatën e Drejtësisë të...

BRUKSEL – Shteti i së drejtës lë përkohësisht pezull fondet e...

BRUKSEL, 6 shtator /ATSH-DPA/ - Miratimi i planeve të Polonisë dhe Hungarisë për shpenzimet kundër pandemisë në BE po mbahen pezull, të paktën pjesërisht,...

VARSHAVË – Polonia shpall gjendjen e jashtëzakonshme në kufirin me Bjellorusinë

VARSHAVË, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda firmosi sot një dekret për vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për 30 ditë në kufirin...

Dita e tretë e grumbullimit, Kombëtarja vijon përgatitjet para Polonisë

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Në ditën e tretë të grumbullimit në Varshavë, Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën stërvitore të radhës. Përgatitjet për sfidën e katërt të...

POLONI – Qeveria kërkon gjendje të jashtëzakonshme në kufirin me Bjellorusinë

VARSHAVË, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Qeveria polake i kërkoi sot presidentit të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme në kufirin me Bjellorusinë, nga frika e një...

“Katar 2020”, Uzuni dhe Doka: Japim maksimumin ndaj Polonisë

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Kombëtarja shqiptare po vijon përgatitjet për sfidën që do të zhvillojë ndaj Polonisë më 2 shtator, ndeshje e vlefshme për kualifikueset...

Kompletohet grupi, kuqezinjtë stërviten në Varshavë nën reshjet e shiut

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar një seancë stërvitore në Varshavë në kuadër të ndeshjes ndaj Polonisë, që luhet më 2 shtator. Seanca u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA