Ballina Etiketimet Poloni

Etiketim: Poloni

“Mos kini frikë”/ Ambasadori polak Bachura: Fjalët e Papa Gjon Pali...

TIRANË, 26 gusht /ATSH/ - “Mos kini frikë!”. Është ky mesazhi që përcjell përmes një shkrimi ambasadori i Polonisë  në Tiranë, Karol Bachura, duke...

POLONI – Zbigniew Rau zgjidhet ministri i ri i Jashtëm

VARSHAVË, 20 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki njoftoi sot se qeveria e tij ka caktuar një ministër të ri të Jashtëm, Zbigniew...

POLONI – Jep dorëheqjen ministri i Punëve të Jashtme, Jacek...

VARSHAVË, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Ministri polak i Punëve të Jashtme, Jacek Czaputowicz dha sot dorëheqjen nga posti i tij, njoftoi ministria, pa dhënë...

POLONI – Ekonomia hyn në recesion

VARSHAVË, 17 gusht /ATSH-PAP/ - Ekonomia polake ka hyrë në një recesion teknik duke regjistruar një rënie të PBB-së për dy tremujorë radhazi, raportoi...

VARSHAVË – SHBA nënshkruan marrëveshjen e mbrojtjes me Poloninë

VARSHAVË, 15 gusht /ATSH-ANSA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, nënshkroi sot marrëveshjen e mbrojtjes me Poloninë. "Kjo është një garanci e fortë, garancia...

POLONI – Pompeo në Varshavë për marrëveshjen e re të mbrojtjes

VARSHAVË, 15 gusht /ATSH-PAP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo mbërriti në Varshavë për t'u takuar me zyrtarët e lartë polakë, për të...

FOKUS – Polonia kërkon samit të jashtëzakonshëm për Bjellorusinë

VARSHAVË, 10 gusht /ATSH-PAP/ - Kryeministri polak Mateusz Morawiecki u ka bërë thirrje krerëve të Komisionit Europian dhe Këshillit Europian që të mblidhen në...

POLONI – Szczerki: Kontratë me SHBA-në për rritjen e pranisë ushtarake...

VARSHAVË, 8 gusht /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të nënshkruajë një kontratë për të forcuar praninë ushtarake amerikane në Poloni...

POLONI – Kaczynski: Riorganizim dhe ndryshim i madhësisë së kabinetit qeverisës

VARSHAVË, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Kreu i partisë qeverisëse të Polonisë, Ligj dhe Drejtësi (PiS), Jaroslaw Kaczynski, njoftoi sot riorganizimin dhe ndryshimin e madhësisë...

POLONI – Sërish rekord rastesh të reja me COVID-19

VARSHAVË, 4 gusht /ATSH-PAP/ - Numri i infeksioneve të konfirmuara koronavirus në Poloni u rrit me 680 që nga dita e djeshme, sërish një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA