Ballina Etiketimet Poloni

Etiketim: Poloni

POLONI – Gjykata e Lartë konfirmon vlefshmërinë e zgjedhjeve presidenciale

VARSHAVË, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Gjykata e Lartë polake i shpalli të vlefshme zgjedhjet presidenciale 2020, njoftoi sot Dhoma e Kontrollit të Jashtëm dhe...

VARSHAVË – Polonia gjobit “Gazprom” për mungesë bashkëpunimi për “Nord Sream...

VARSHAVË, 3 gusht /ATSH-PAP/ - Zyra Polake e Konkurrencës dhe Mbrojtjes së Konsumatorit ka gjobitur 47 milionë euro gjigantin rus të gazit “Gazprom” për...

POLONI – Rritje rekord e numrit të rasteve me Covid-19

VARSHAVË, 1 gusht /ATSH-PAP/ - Numri i infeksioneve të konfirmuara të koronavirusit në Poloni u rrit me 658 që nga mëngjesi i së premtes,...

VARSHAVË – Morawiecki: Karantinë e detyrueshme për disa ardhje ndërkombëtare

VARSHAVË, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Polonia mund të rivendosë karantinë të detyrueshme për personat që udhëtojnë drejt vendit nga disa destinacione të caktuara ndërkombëtare,...

POLONI – Arrestohet me dyshimin për korrupsion ish-ministri i Transporteve

VARSHAVË, 20 korrik /ATSH-PAP/ - Ish-ministri polak i Transporteve, Slawomir N. u arrestua me akuzën për korrupsion, madje edhe duke drejtuar një grup të...

POLONI – Trzaskowski njofton krijimin e një lëvizjeje qytetare

VARSHAVË, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Kryetari liberal i Bashkisë së Varshavës, Rafal Trzaskowski, i cili humbi ngushtësisht zgjedhjet presidenciale më 12 korrik, njoftoi sot...

POLONI – Duda rizgjidhet president

VARSHAVË, 13 korrik /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda fitoi zgjedhjet presidenciale në Poloni me 51,21% të votave, pas numërimit të 99,97% të votave...

POLONI – Duda shumë pranë fitores së presidencialeve

VARSHAVË, 12 korrik /ATSH-PAP/ - Presidenti polak në detyrë, Andrzej Duda ka të ngjarë të fitojë një mandat të dytë në zgjedhjet presidenciale të...

POLONI – Fillon balotazhi presidencial

VARSHAVË, 12 korrik /ATSH-PAP/ - Presidenti aktual polak, Andrzej Duda dhe kandidati i qendrës i ''Koalicionit Qytetar'', Rafal Trzaskowski janë sot përballë njëri-tjetrit në...

SOFT NEWS – Një puma kërkohet nga… policia!

VARSHAVË, 11 korrik /ATSH-DPA/ - Policia polake është vënë në kërkim të një puma dhe të pronarit të saj, që janë larguar për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA