Ballina Etiketimet Partneritet

Etiketim: partneritet

PORTUGALI – BE dhe India kërkojnë riforcimin e partneritetit

PORTO, 8 maj /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dhe Nju Delhi do të riforcojnë marrëdhëniet e tyre me rastin e një samiti në Porto me...

SHBA – Biden vendos rifillimin e partneritetit SHBA-BE

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden është i vendosur për rifillimin e partneritetit SHBA-BE dhe pranoi të pezullonte funksionet lidhur me...

KOMENT – Partneriteti vlerë e shtuar në marrëdhëniet mes BE dhe...

TIRANË, 13 qershor /ATSH/ - BE i vlerëson marrëdhëniet e mira dhe partneritetin me vendet e tjera, veçanërisht me ato që ndodhen përgjatë kufijve...

Partneriteti me Akademinë e Mikpritjes dhe Turizmit në Zvicër/ Transferim studimesh...

TIRANË, 17 janar/ATSH/ Studentët shqiptarë përfitojnë nga marrëveshja e re midis Shkollës së Menaxhimit të Biznesit dhe Hotelerisë (BHMS) në Zvicër dhe Akademisë së...

GJERMANI – Merkel: Partneritet i ngushtë me Johnson pas fitores

BERLIN, 13 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot Boris Johnson-in për fitoren e pastër gjatë zgjedhje parlamentare britanike dhe konfirmoi dëshirën...

SHBA e përkushtuar ndaj partneritetit me Shqipërinë

TIRANË, 17 maj /ATSH-Gjergji Mima/ - “Mbetemi të përkushtuar ndaj partneritetit tonë me Shqipërinë, aleaten tonë në NATO”, deklaroi sot e ngarkuara me punë...

BRUKSEL – Pas Brexit, BE-ja përgatitet për një partneritet të paprecedentë...

BRUKSEL, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - BE-ja është e hapur për "një partneritet të paprecedentë" me Britaninë e  Madhe pas Brexit, nëse të dyja palët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA