Ballina Etiketimet Partizani

Etiketim: Partizani

“Teuta” gjunjëzon “Vllazninë”dhe merr vendin e dytë/ “Laçi” fitore ndaj “Kukësit”

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Java e 22-të e Superligës shqiptare të futbollit është mbyllur me fitoren e “Teutës” në supersfidën me “Vllazninë”, si dhe me...

Superliga/ Fitojnë “Tirana” dhe “Kastrioti”, barazon “Partizani”

TIRANË, 3 mars/ATSH/ “Tirana” dhe “Kastrioti” kanë fituar përballë “Bylisit” dhe “Skënderbeut”, ndërsa “Partizani” nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj...

Talenti shqiptar/ Tedi Cara: Fanella kuqezi është vlerësim dhe motivim për...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Numri 22 i "Partizanit", sulmuesi Tedi Cara është tashmë pjesë e “arenës së gjigantëve”. Në derbin kundër Tiranës, ai tregoi forcë...

Investigimi për privatizimin e kompleksit “Partizanit”/Rama: Deri ku shkojnë ata që...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/- Kryeministri Edi Rama publikoi sot të dhënat e investigimit të realizuar nga “Report TV” në lidhje me privatizimin e kompleksit “Partizani”,...

Statistikat/ Nga porta në sulm, analiza e numrave të derbit “Partizani”...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Kjo është java e derbit mes "Tiranës" dhe "Partizanit". Në prag të kësaj ndeshjeje të shumëpritur departamenti i Analizës, Skautizmit dhe...

Superliga/ “Vllaznia” mban kryesimin, rekord barazimesh për “Teutën”

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/  "Vllaznia" ka mundur "Partizanin" dhe vijon të jetë në kryet të klasifikimit pas javë së tetë të superligës shqiptare të...

“Partizani” prezanton trajnerin Ilir Daja, Olsi Rama: Baza për një klub...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/- "Partizani" ka prezantuar trajnerin e ri të saj, Ilir Daja. Olsi Rama, Drejtori Sportiv i Klubit, në nisje të konferencës për...

Transferimi i parregullt i Çinarit, FIFA i bllokon merkaton dhe gjobit...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ -FIFA ka bllokuar për 2 sesionet e ardhshme merkaton e Partizanit dhe ka gjobitur klubin e kuq me 80 mijë euro. Shkak...

Zyrtarizohen oraret dhe datat e javës së 11-të të Superligës

TIRANË, 29 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/  Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar programin për javën e 11-të të Superligës në futboll. Sipas programit të publikuar nga...

Superliga/ “Vllaznia” publikon masat për sfidën ndaj “Partizanit”

TIRANË, 17 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Java e 8-të e superligës do të ofrojë për sportdashësit shqiptarë supersfidën mes “Vllaznisë” dhe “Partizanit”, e cila do...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA