Ballina Etiketimet Olimpike

Etiketim: olimpike

GREQI – Ndizet pishtari i Lojërave Olimpike Tokio 2020

ATHINË, 13 mars /ATSH-AA/ - Në rajonin historik Olimpia të Greqisë është ndezur pishtari i olimpiadës, i cili simbolizon fillimin e Lojërave Olimpike Tokio...

ZVICËR – Lojërat Olimpike Dimërore 2026 do të zhvillohen në Milano

LOZANË, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Lojërat Olimpike Dimërore 2026 iu dhanë kandidaturës italiane të Milanos dhe Kortina D’Ampeco, nga komiteti ndërkombëtar olimpik që ishte...

BJELLORUSI – Fillojnë Lojërat Europiane

MINSK, 20 qershor /ATSH-AA/ - Nesër në Bjellorusi fillojnë Lojërat II Europiane, që njihen si një nga garat më të mëdha sportive në Kontinentin...

JAPONI – Flaka olimpike e Tokio 2020 do të përshkojë zonat...

TOKIO, 3 qershor /ATSH-AA/ - Komiteti organizativ i Lojërave Olimpike të Tokios, bëri të ditur të shtunën se pishtari që mban flakën olimpike do...

JAPONI – Miliona japonezë kanë porositur biletat për Lojërat Olimpike Tokio...

TOKIO, 29 maj /ATSH-AA/ - Organizatorët e Lojërave Olimpike Verore kanë njoftuar se miliona japonezë kanë treguar interes për bileta e lojërave, të cilat...

Në qershor shpallet pritësi i Lojërave Olimpike Dimërore 2026

BERLIN, 3 maj /ATSH-DPA/ - Pritësi i Lojërave Olimpike Dimërore 2026 do të njoftohet më 24 qershor gjatë sesionit të Komitetit Ndërkombëtar Olimpik (IOC)...

FRANCË – IOC jep 500 000 euro për Notrë Dam që...

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) do të dhurojë 500 000 euro për rindërtimin e Notrë Dam, njoftoi presidenti Thomas Bach...

KOREJA E JUGUT – Seuli i propozon Phenianit organizimin e përbashkët...

SEUL, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Koreja e Jugut do t’i propozojë Koresë së Veriut organizimin e përbashkët të Lojërave Olimpike verore të vitit 2032...

PEKIN – IOC: Koreja e Veriut do të marrë pjesë në...

PEKIN, 31 mars /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike 2020 dhe 2022, garantoi sot presidenti i Komitetit Ndërkombëtar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA