Ballina Etiketimet Nord stream 2

Etiketim: nord stream 2

POLONI – Morawiecki: ”Nord Stream 2” marrëveshje egoiste

VARSHAVË, 23 korrik /ATSH-PAP/ - Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki kritikoi  marrëveshjen amerikano-gjermane për gazsjellësin ''Nord Stream 2'' duke e konsideruar atë si një akt...

UASHINGTON – Marrëveshje SHBA-Gjermani për gazsjellësin ”Nord Stream 2”

UASHINGTON, 21 korrik /ATSH-DPA/ - SHBA-ja dhe Gjermania kanë arritur një marrëveshje në konfliktin e tyre në lidhje me gazsjellësin gjermano-rus ''Nord Stream 2'',...

BERLIN – Merkel: Ukraina vend tranzit pavarësisht Nord Stream 2

BERLIN, 12 korrik /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel siguroi sot presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky se vendi i tij do të mbetej një territor...

SHBA – Biden: ”Nord Stream 2” një çështje e komplikuar

UASHINGTON, 16 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA, Joe Biden përsëriti kundërshtimin e tij ndaj gazsjellësit gjermano-rus ''Nord Stream 2''. "Unë kam qenë kundër 'Nord...

SHBA – Blinken: Sanksione për subjektet e përfshira në tubacionin “Nord...

UASHINGTON, 18 mars /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm amerikan, Antony Blinken u bëri sot thirrje të gjitha entiteteve të përfshira në projektin e diskutueshëm...

FOKUS – Kompanitë europiane braktisin “Nord Stream 2” për shkak të...

UASHINGTON, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Sanksionet e SHBA-së kundër gazsjellësit “Nord Stream 2” kanë bërë që të paktën 18 kompani europiane të ndërpresin veprimtaritë...

POLONI – Morawiecki i kërkon Gjermanisë dëmshpërblimet për LIIB pas deklaratës...

VARSHAVË, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i bëri thirrje Gjermanisë që të paguajë dëmshpërblime për Poloninë, pasi presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier...

HAMBURG – Gjermania miraton ndërtimin e “Nord Stream 2” në ujërat...

HAMBURG, 15 janar /ATSH-DPA/ - Agjencia Federale Detare dhe Hidrografike e Gjermanisë (BSH) dha sot miratimin për ndërtimin e Nord Stream 2, tubacionit të...

KOPENHAGË – Danimarka jep leje operacionale për gazsjellësin “Nord Stream 2”

KOPENHAGË, 1 tetor /ATSH-DPA/ - Autoritetet daneze njoftuan sot se kanë miratuar lejen operacionale për një tubacion nënujor, që synon të transportojë gaz natyror...

GJERMANI – Seibert: Nuk përjashtohen pasojat për “Nord Stream 2” si...

BERLIN, 7 shtator /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk do t'i përjashtojë veprimet në lidhje me projektin e tubacionit të gazit "Nord Stream...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA